Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

by FUNDACJA JZN
Pod hasłem „Ratuj życie, chroń rodzinę” na Jasnej Górze odbędą się rekolekcje dla animatorów Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz 4. Pielgrzymka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym roku, z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z Covid-19, w częstochowskim sanktuarium zgromadzą się główni przedstawiciele i animatorzy dzieła Duchowej Adopcji, pozostałe osoby mogą do nich dołączyć duchowo.

Nad dorocznym spotkaniem czuwać będzie tradycyjnie o. Stanisław Jarosz, paulin, Krajowy Moderator Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z nominacji Komisji Episkopatu Polski.

„Kumulujemy dwa wydarzenia – doroczne rekolekcje dla animatorów Duchowej Adopcji, które zwykle są w listopadzie przed uroczystością Chrystusa Króla. Ponieważ nie wiadomo, co będzie w listopadzie, dlatego ten termin rekolekcji, organizowanych na Jasnej Górze od prawie 30-tu lat, został przesunięty na dni 4-6 września, i to będzie praca formacyjna z naszymi animatorami, a 5 września będzie pielgrzymka wszystkich tych osób, które włączają się w modlitwę dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” – wyjaśnia o. Stanisław Jarosz w rozmowie dla Radia Jasna Góra.

Mszy św. w ramach Pielgrzymki Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odprawionej w sobotę, 5 września, w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.30 przewodniczyć ma o. Stanisław Jarosz.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego polega na indywidualnym modlitewnym zobowiązaniu podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy. Osoba podejmująca modlitwę odmawia jedną dowolnie wybraną tajemnicę Różańca oraz modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Można dołączyć dodatkowe postanowienia: czytanie Pisma Świętego, adorację Najświętszego Sakramentu, Komunię św., praktyki ascetyczne, a także konkretną pomoc osobom potrzebującym. Należy podejmować postanowienia realne, mając na uwadze indywidualne możliwości ich wypełnienia.

o. Stanisław Tomoń
Źródło: jasnagora.com

You may also like

Facebook