Pielgrzymom ŚDM – o życiu

by

W ubiegłym tygodniu w naszym comiesięcznym cyklu „ABC Bioetyki” pisaliśmy na temat młodych ludzi oraz ich dylematów bioetycznych. Dziś możemy poinformować o konkretnej propozycji, z którą – naprzeciw uczestnikom ŚDM – wyszła Fundacja „Jeden z Nas”.

 

Aborcja, antykoncepcja, in vitro, homoseksualizm, eutanazja – m.in. o te zagadnienia pyta współczesna młodzież. Cennym narzędziem, który wypracowała Fundacja „Jeden z Nas” wraz z Instytutem Bioetyki UPJPII w Krakowie, jest „Przewodnik: bioetyka dla młodych”.  To zbiór rzetelnych odpowiedzi na szereg dylematów dotyczących kwestii życia. Wszystko przedstawiono w przystępny i efektowny wizualnie sposób.

 

– Podczas ŚDM chcemy promować wartości pro-life oraz przekazać wszystkim zainteresowanym to niewielkie kompendium wiedzy – mówi Justyna Gajos z Fundacji „Jeden z Nas”. – W tym celu przygotowano specjalne stoisko przy ul. Kanoniczej 25 w budynku UPJP II. Oprócz wspomnianej książeczki, będzie można nabyć koszulki i odznaki pro-life, a także otrzymać materiały dotyczące ochrony życia, dostępne również w j. angielskim.

 

W czasie ŚDM będzie też szansa zapoznania się z działalnością pierwszej w Polsce Poradni Bioetycznej. Organizatorzy opowiedzą o niej podczas Festiwalu Młodych  (w ramach Akademii Rodziny) na spotkaniu poświęconym leczeniu niepłodności. Odbędzie się ono we wtorek, 26 lipca, w godz. 20-21 w budynku B8 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH przy ul. Akademickiej 2.

 

Małgorzata Cichoń

 

Źródło: www.niedziela.pl

logo w kontrze

You may also like

Facebook