Kalifornia: inicjatywa obywatelska przeciwko karze śmierci

/Kalifornia: inicjatywa obywatelska przeciwko karze śmierci

Kalifornia: inicjatywa obywatelska przeciwko karze śmierci

Biskupi Kalifornii poparli inicjatywę obywatelską dążącą do zniesienia w tym amerykańskim stanie kary śmierci. Tzw. „Propozycję 62” podpisali przywódcy różnych religii, adwokaci, rodziny ofiar, przedstawiciele policji i niesłusznie skazane ofiary.

 

Inicjatywa zatytułowana „Sprawiedliwość nie działa” ma na celu jak najszybsze zniesienie kary śmierci. Proponuje się zastąpienie jej dożywotnim więzieniem bez możliwości wcześniejszego zwolnienia i ze zobowiązaniem skazanych do pracy, tak by mogli zadośćuczynić rodzinom swych ofiar.

 

Popierając ten projekt biskupi Kalifornii podkreślają, że każde życie jest święte – zarówno niewinne, jak i naznaczone winą. Wskazują jednocześnie na pilną potrzebę zintensyfikowania programów mogących pomóc w społecznej rehabilitacji przestępców. Są one w tym stanie niefinansowe m.in. dlatego, że duże nakłady idą na wykonanie wyroków śmierci. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w listopadzie, co zbiegnie się z zakończeniem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Stąd też kalifornijscy biskupi zachęcają wiernych, by okazali miłosierdzie, sprzeciwiając się zdecydowanie karze śmierci.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2016-07-20T11:15:53+02:00 środa, 20 lipca 2016|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail