Pierwsza Dama z wizytą w szpitalu Bambino Gesù

/Pierwsza Dama z wizytą w szpitalu Bambino Gesù

Pierwsza Dama z wizytą w szpitalu Bambino Gesù

 

W dniu 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Para Prezydencka wzięła udział we Mszy Świętej w Bazylice Św. Piotra. Prezydent RP wraz z Małżonką złożył także wizytę w siedzibie głównej Światowego Programu Żywnościowego.

 

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Szpital Dzieciątka Jezus w Rzymie. W Bambino Gesù – największej placówce zajmującej się medycyną dziecięcą we Włoszech – Pierwsza Dama rozmawiała z personelem medycznym i naukowym polskiego pochodzenia. Szpital prowadzi badania nad rzadkimi chorobami, co pozwala diagnozować pacjentów z nierozpoznanymi dotychczas schorzeniami. Niektóre procedury medyczne w Europie przeprowadzane są wyłącznie w tej placówce. Szpital Dzieciątka Jezus prowadzi wiele innowacyjnych programów leczenia małych pacjentów. W ramach opieki nad matkami narażonymi na przedwczesne rozwiązanie powstał projekt „Nascita OPBG”, zapewniający opiekę przed- i okołoporodową. Pierwsza Dama rozmawiała z lekarzami i pielęgniarkami o metodach leczenia schorzeń wynikających z wcześniactwa oraz o rozwoju neonatologii w Polsce.

 

Małżonka Prezydenta spotkała się także z rodzicami polskich pacjentów, którzy podzieli się z nią swoimi trudnymi doświadczeniami, ale także opowiedzieli o nadziei, jaką niosą znakomici lekarze oraz darczyńcy i wolontariusze w kraju. Zarządzany przez Watykan szpital zajmuje się najbardziej wymagającymi chorymi i czuwa nad stanem zdrowia Ojca Świętego. W tym roku małych pacjentów odwiedził papież Franciszek, którego podczas wczorajszej audiencji Agata Kornhauser-Duda prosiła o modlitwę za doświadczone chorobą dzieci. Ojciec Święty podarował leczonym w Bambino Gesù Marysi i Jankowi różańce, które przekazała dzieciom Pierwsza Dama.

 

KS
Źródło: prezydent.pl
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
By | 2018-10-16T23:21:37+02:00 wtorek, 16 października 2018|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook