Pierwszy dzień międzynarodowego kongresu „Nauka w służbie życiu”

/Pierwszy dzień międzynarodowego kongresu „Nauka w służbie życiu”

Pierwszy dzień międzynarodowego kongresu „Nauka w służbie życiu”

Wartość macierzyństwa we współczesnym świecie, aktualne osiągnięcia medycyny w ochronie życia, hospicja perinatalne – to niektóre z zagadnień poruszanych na Międzynarodowym kongresie „Nauka w służbie życiu”, który rozpoczął się w Rzeszowie.

Celem kongresu jest m.in. poszerzenie wiedzy medycznej i udoskonalenie podejścia do człowieka cierpiącego oraz promocja godności człowieka.

W programie dwudniowego kongresu znalazły się trzy wzajemnie na siebie oddziałujące obszary tematyczne: wiedza medyczna, realizacja powołania do służby drugiemu człowiekowi oraz chrześcijańskie wartości i zasoby duchowe.

Nauka dla życia to jest to, co powinniśmy wzmacniać – mówił w trakcie konferencji prasowej towarzyszącej kongresowi wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

– Powinniśmy bardzo mocno ukierunkować nasze zadania, nasze cele, aby wzmacniać opiekę nad dzieckiem, wzmacniać rolę opieki nad parą, nad diagnostyką, nad problemami niepłodności. Mamy z tym ciągle olbrzymie problemy i chcemy, żeby ta dziedzina coraz bardziej była pod kątem naukowym rozwijana. Jest jeszcze wiele możliwości, wiele współpracy ministerstwa, nauki, środków finansowych przeznaczanych na to, aby wzmacniać badania naukowe w tej dziedzinie – podkreślił Maciej Miłkowski.

Ministerstwo Zdrowia, a także metropolita przemyski ks. abp Adam Szal i ks biskup rzeszowski Jan Wątroba objęli kongres patronatem honorowym.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-06-21T23:54:35+02:00 piątek, 21 czerwca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook