Pluszaki dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

/Pluszaki dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Pluszaki dla małych pacjentów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

W siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Marta Malec-Lech z zarządu województwa przekazała pluszaki, które ratownicy medyczni będą rozdawać poszkodowanym dzieciom. Około 1,5 tys. przytulanek udało się zebrać dzięki hojności klientów IKEA Kraków.

„To wspaniałe, że wśród niestandardowego wyposażenia w krakowskich ambulansach znalazły się też pluszowe zabawki. Dzieci to wyjątkowi pacjenci i w trudnych dla nich chwilach konieczne jest nie tylko fachowe działanie, ale również postępowanie, które pomoże ukoić ich strach i cierpienie”– powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Maskotki jeżdżą w krakowskich karetkach już od kilku lat. Są ogromnym wsparciem w pracy ratowników, którzy dzięki nim łatwiej nawiązują kontakt z poszkodowanymi dziećmi. Sprzyja to sprawnemu przeprowadzeniu niezbędnych czynności medycznych, które nie są zbyt przyjemne dla małych pacjentów. Tradycją stało się, że po zakończeniu leczenia każdy podopieczny pogotowia zabiera otrzymanego pluszaka do domu. Co za tym idzie – zapotrzebowanie na przytulanki nigdy nie maleje.

Dzięki zbiórkom organizowanym przez IKEA Kraków do Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego trafiło już kilkanaście tysięcy pluszaków. Maskotki zostały przekazane także do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, ponieważ część klientów IKEA Kraków to mieszkańcy Podkarpacia.

Zbiórki przytulanek są elementem kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest zapewnienie dzieciom warunków do zabawy i rozwoju. Są organizowane od 2013 roku.

Źródło: malopolska.pl
By | 2019-02-28T09:39:23+01:00 czwartek, 28 lutego 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook