Pobiegną dla osób bez domu

/Pobiegną dla osób bez domu

Pobiegną dla osób bez domu

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio po raz 7. zachęca biegaczy, by dołączyli do drużyny, która wystartuje dla osób bez domu w Półmaratonie Marzanny oraz towarzyszącym mu biegu na 10 km. Biegnąc pod hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”, Dzieło chce zwrócić uwagę społeczeństwa na osoby bezdomne, których problemy trwają przez cały rok, niezależnie od pogody.

Półmaraton Marzanny odbywa się na przełomie zimy i wiosny – nie przez przypadek właśnie w tych zawodach Dzieło wystawia swoją drużynę. Kiedy mijają mrozy, wydaje się, że problemy osób bezdomnych znikają. Startując ze swoją drużyną w półmaratonie, organizacja chce zwrócić uwagę zawodników, kibiców i mieszkańców Krakowa na to, że trudna sytuacja tych, którzy doświadczają bezdomności, trwa przez cały rok. Zmiana daty w kalendarzu i zbliżające się wiosenne ocieplenie nie jest rozwiązaniem ich trudnej sytuacji.

Drużyna Dzieła z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy spodziewają się, że pobiegnie w niej ponad 100 biegaczy. Będą oni dobrze widoczni na trasie półmaratonu oraz biegu na 10 km dzięki charakterystycznym koszulkom z napisem z napisem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.

– My po ulicach biegamy, a najubożsi na nich mieszkają. Tak nie powinno być, bo każdy zasługuje na to, żeby mieć dach nad głową. Biegnąc w intencji osób bezdomnych, możemy ofiarować za nich swój trud. Z doświadczenia wiemy, że bieg w dobrym celu naprawdę pomaga w chwilach słabości na trasie – przekonuje br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap – dyrektor Dzieła i kapitan drużyny, a prywatnie zapalony biegacz.

Osoby, którym towarzyszy Dzieło, angażują się w przygotowanie niespodzianek dla zawodników. W poprzednich latach pisali listy, tworzyli gliniane medale i laurki z dedykacją. Rok temu członkowie grupy wsparcia „Loretanin” wykonali kamienne upominki, wszystkie z wykaligrafowanym słowem DZIĘKUJEMY. Również w tym roku podopieczni Dzieła włożą dużo serca w przygotowanie podziękowań dla biegaczy.

Do drużyny Dzieła Pomocy św. Ojca Pio może dołączyć każdy zawodnik Półmaratonu Marzanny albo towarzyszącego mu biegu na 10 km. Wystarczy najpierw zarejestrować swój udział na oficjalnej stronie biegu www.polmaratonmarzanny.pl, a następnie wypełnić formularz rejestracji do drużyny Dzieła na stronie www.dzielopomocy.pl. Zapisy trwają do 10 marca.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało 15 lat temu z myślą o ludziach, którzy utracili swój dom. Organizacja prowadzi dwa Centra Pomocy, w których udziela fachowego i wszechstronnego wsparcia ponad 2 tys. osób bezdomnych. Podopieczni Dzieła otrzymują tu pomoc doraźną (ciepły posiłek, możliwość wykonania czynności higienicznych oraz skorzystania z pralni i garderoby) oraz specjalistyczną (pomoc socjalna, pomoc medyczna, doradztwo zawodowe, pomoc psychiatryczno-psychologiczna i wsparcie duchowe).

Dzieło prowadzi również 8 mieszkań wspieranych, w których osoby i rodziny bez domu przygotowywane są do samodzielnego zamieszkania. Organizacja angażuje się również w akcje społeczne, mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomności.

Źródło: dzielopomocy.pl
By | 2019-03-05T15:28:21+01:00 wtorek, 05 marca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook