Pochowano noworodka znalezionego w sortowni śmieci

by FUNDACJA JZN
W Płońsku 9 marca odbył się pogrzeb noworodka, którego ciało znalezionego w sortowni śmieci. Chłopiec został pochowany  jako Mateusz Kowalski. Pogrzeb zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku wspólnie z proboszczem parafii św. Ojca Pio w Płońsku.

Ciało noworodka odnaleziono w połowie grudnia 2019 roku. Do tej pory zorganizowanie pogrzebu nie było możliwe ze względu na procedury i śledztwo prowadzone w sprawie. Policja wciąż próbuje ustalić tożsamość matki dziecka.

Zarówno kierownictwo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płońsku jak i burmistrz miasta podkreślają, że dotąd nie było takiego przypadku. – To jest takie zaprzeczenie wiary w człowieka. W to, że człowiek jest człowiekiem, bo nawet zwierzęta nie porzucają swoich dzieci, a tutaj został porzucony na śmietnik – mówił burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

Chłopiec został pochowany na cmentarzu komunalnym w Szerominku jako Mateusz Kowalski. W jego ostatniej drodze uczestniczyli mieszkańcy Płońska oraz przedstawiciele władz lokalnych i pracownicy sortowni, w którym znaleziono zwłoki noworodka. Przyszli z potrzeby serca.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku apeluje, by każdy, kto ma jakąkolwiek wiedzę w sprawie, skontaktował się z policją lub prokuraturą w Płońsku. Zapewniona jest anonimowość.

Źródło: warszawa.tvp.pl

You may also like

Facebook