Podyplomowe Studia „Duszpasterstwo Rodzin”

/Podyplomowe Studia „Duszpasterstwo Rodzin”

Podyplomowe Studia „Duszpasterstwo Rodzin”

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie ruszyła I tura zapisów na Podyplomowe Studia Duszpasterstwo Rodzin. Kierunek umożliwia zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy o małżeństwie i rodzinie niezbędnej w pracy duszpasterskiej podejmowanej we współczesnych uwarunkowaniach.

Studia adresowane są do osób świeckich, jak również duchownych (księży, sióstr zakonnych). Przygotowują do pracy w strukturach parafialnych, dekanalnych oraz diecezjalnych. Stanowią ciekawą ofertę dla liderów wspólnot i stowarzyszeń, dla których fundamentem jest katolickie nauczanie o małżeństwie i rodzinie. Dla osób żyjących w małżeństwie są okazją do pogłębienia tematów, które w sposób bardziej twórczy pomogą przeżywać ich powołanie.

Absolwenci uzyskują kwalifikacje do bycia konsultorami i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami wspólnot parafialnych oraz przygotowują liderów ruchów, wspólnot i stowarzyszeń, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny. Studia dostarczają umiejętności do prowadzenia kursów dla narzeczonych oraz przygotowują do pracy w diecezjalnym poradnictwie rodzinnym.

Warunki przyjęcia na studia i zapisy na stronie: upjp2.edu.pl.

By | 2022-01-28T17:10:58+01:00 piątek, 28 stycznia 2022|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook