Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny wspiera najbiedniejsze dzieci na Ukrainie

/Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny wspiera najbiedniejsze dzieci na Ukrainie

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny wspiera najbiedniejsze dzieci na Ukrainie

Jakub Bałtroszewicz wziął udział w V Charytatywnej Gali Karnawałowej w Tarnowie organizowanej przez konsula honorowego Ukrainy w Polsce. Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny przekazał 10 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci na Ukrainie.

Bartłomiej Babuśka, konsul honory Ukrainy w Polsce już po raz piąty zorganizował w Tarnowie Charytatywną Galę Karnawałową. W ten sposób zbiera środki na najbardziej potrzebujące ukraińskie dzieci wspierając szpitale, najbiedniejsze rodziny; z tych środków organizowane są m.in. wakacje w Polsce dla dzieci i całych rodzin z terenów objętych wojną na Ukrainie.

Zaproszenie na wydarzenie zostało przyjęte przez ponad 200 gości, wśród nich byli obecni m.in., Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia, Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela, ks. Andrzej Augustyński ze Stowarzyszenia SIEMACHA, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i konsularnego oraz środowisk biznesowych i samorządowych zarówno z Polski jak i z Ukrainy. Jednym z zaproszonych gości był także Jakub Bałtroszewicz, prezes Fundacji JEDEN Z NAS i Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

W trakcie rautu konsularnego odbyła się charytatywna aukcja, którą prowadził Robert Makłowicz. Goście imprezy wsparli Ukrainę przekazując także dobrowolne datki w ramach zbiórki publicznej. Podczas Gali udało się zebrać ponad 40 tys. złotych. 10 tys. zł w imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny przekazał jej prezes Jakub Bałtroszewicz.

– W Polsce jest ponad milion Ukraińców. Dostrzegamy także ich zainteresowanie sprawami obrony życia – na naszym koncie pojawiają się wpłaty od osób o ukraińsko brzmiących imionach i nazwiskach. Są bardzo życzliwie do spraw nam bliskich nastawieni. Federacja to widzi. Każde ludzkie życie jest tak samo cenne – zarówno Polaka, jak i Ukraińca. Dlatego chcemy wspierać najbardziej potrzebujących w kraju, w którym toczy się wojna, gdzie jest wiele sierot, gdzie dzieci po stracie najbliższych przeżywają traumę. Jesteśmy jedną wielką rodziną i powinniśmy się troszczyć nie tylko o sprawy w kraju, ale także musimy myśleć o naszych sąsiadach o wiele bardziej dziś doświadczanych niż my. W ten sposób chcemy także zasypywać podziały między naszymi narodami, pokazywać naszą gościnność – mówi Jakub Bałtroszewicz.

Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny zwraca uwagę, że organizacje budujące swoją tożsamość na etosie chrześcijańskim nie mogą patrzeć tylko na swoje podwórko, ale muszą myśleć znacznie szerzej. – Ochrona ludzkiego życia nas łączy i pomaga budować wspólną przyszłość. Federacja chce stawać się liderem zmian w obszarze obrony życia w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasze ambicje nie ograniczają się tylko do Polski –  mówi Jakub Bałtroszewicz wskazując, że PFROŻiR należy także do Europejskiej Federacji ONE OF US i FAFCE i chce być pomostem współpracy pro-life z państwami spoza Unii Europejskiej.

Charytatywna Gala Karnawałowa została objęta patronatem honorowym przez Ambasadora Ukrainy w Polsce, Prezydenta Miasta Tarnowa, oraz Prezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Całość wpływów z datków oraz aukcji zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących dzieci na Ukrainie.

By | 2020-10-12T13:53:24+02:00 środa, 19 lutego 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail