Argentyńscy biskupi wzywają: Tak dla kobiet, tak dla życia

/Argentyńscy biskupi wzywają: Tak dla kobiet, tak dla życia

Argentyńscy biskupi wzywają: Tak dla kobiet, tak dla życia

“Tak dla kobiet, tak dla życia” – to hasło kampanii zainicjowanej przez argentyńskich biskupów w odpowiedzi na plany rządu. Według nowego prawa będzie można dokonać aborcji aż do 9 miesiąca ciąży na mocy przesłanki eugenicznej, a 13-latki, które dokonają aborcji, nie będą miały obowiązku zgłoszenia tego czynu rodzicom, ani władzom.

Strona rządowa podkreśla, że aborcja ma być nie tylko legalna, ale “bezpieczną i dostępną dla wszystkich kobiet”. W grudniu prezydent Argentyny zapowiedział liberalizację przepisów aborcyjnych. Jeśli projekt wejdzie w życie, aborcji będzie można dokonać aż do 9 miesiąca ciąży na mocy przesłanki eugenicznej, a już 13-latki, które dokonają aborcji nie będą miały obowiązku zgłoszenia tego czynu rodzicom, ani władzom. W ubiegłym roku projekt zmian odrzucił Senat, jednak został on przywrócony pod obrady argentyńskiego parlamentu.

31 stycznia br. doszło do spotkania papieża Franciszka z prezydentem Argentyny. W oficjalnym komunikacie Stolicy Apostolskiej pojawiła się informacja, że jednym z tematów rozmów była ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Kilka dni po spotkaniu, argentyńscy biskupi wystosowali komunikat, w którym apelują:

“Zapraszamy cały Lud Boży, wszystkie kobiety i wszystkich mężczyzn, chcących włączyć się we wspólną modlitwę za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny z Lujan, Patronki narodu argentyńskiego”.

Centralnym punktem modlitw, do których biskupi wzywają wszystkich wiernych, ma być Msza św. odprawiona 8 marca w Dzień Kobiet, w narodowym sanktuarium w Lujan. Intencją wspólnej modlitwy będzie “prośba o ochronę życia aż do jego naturalnej śmierci”.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-02-18T19:19:23+01:00 wtorek, 18 lutego 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail