W polskim Sejmie mowa o obronie życia i Fundacji Jeden z Nas – oświadczenie Poseł Elżbiety Duda

by

„Narodowy Dzień Życia to okazja do budowania szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie najmniejszych (…) Bez wątpienia są nimi dzieci. Bez wątpienia są nimi dzieci jeszcze nienarodzone, te przybywające w łonie matki. Wartość ich życia nie powinna być względna” – powiedziała wczoraj w odczytanym z okazji Narodowego Dnia Życia oświadczeniu Poseł Elżbieta Duda. Posłanka wyróżniła w nim również Fundację Jeden z Nas jako jedyną polską organizację pro-life obecną w Parlamencie Europejskim.

 

W oświadczeniu skierowanym do Marszałka Sejmu i Wysokiej Izby Elżbieta Duda przypomniała, że Narodowy Dzień Życia powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Posłanka wyraziła również satysfakcję z uruchomienia programu Rodzina 500 Plus – to „dosłowny wyraz solidarności społecznej. Jestem głęboko przekonana – mówi Posłanka, że umocni w wielu polskich rodzinach wiarę w stabilną przyszłość. Tym samym, decyzja o poszerzeniu rodziny będzie dla nich dużo łatwiejsza”.

 

W sposób szczególny Pani Poseł nawiązała do pracy Fundacji Jeden z Nas, doceniając jej działania i wskazując, że jest jedyną polską organizacją pro-life broniącą życia na polu europejskim – „Narodowy Dzień Życia to okazja do budowania szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie najmniejszych, tak najmniejszych… Bez wątpienia są nimi dzieci. Bez wątpienia są nimi dzieci jeszcze nienarodzone, te przybywające w łonie matki. Wartość ich życia nie powinna być względna. Z tego miejsca chciałam podziękować organizacjom i środowiskom opowiadającym się za życiem. W szczególny sposób pragnę wyróżnić Fundację Jeden z Nas, wchodzącą w skład europejskiej Federacji One of Us. Jest to jedyna polska organizacja pro-life obecną w Brukseli. Fundacja Jeden z Nas, wraz z jej prezesem Jakubem Bałtroszewiczem, monitoruje na co dzień powstające w Brukseli akty prawne pod kątem oddziaływania na legislację krajową w zakresie ochrony godności ludzkiej”.

 

Posłanka zaapelowała o skończenie z prawem dopuszczającym pozbawianie życia dzieci dotkniętych zespołem Downa. „Zwracam się więc z tego miejsca do pana wiceministra sprawiedliwości Patryka Jaki: wprowadźmy prawo uniemożliwiające przeprowadzanie aborcji eugenicznej! Dokonuje się jej w zaawansowanej ciąży i nieraz zdarza się, że w jej trakcie dziecko rodzi się żywe. Zdarzają się błędne diagnozy i rodzi się lub jest zabijane zupełnie zdrowe dziecko. To które urodzi się niejednokrotnie i tak umrze bo jest zbyt słabe by przetrwać poza organizmem matki. Polskie państwo nie powinno przykładać ręki do aborcji eugenicznej. Jest moim osobistym pragnieniem, by Polskie Państwo nie było odpowiedzialne za aborcję” – apelowała Posłanka, dodając wezwanie do przyszłych matek i ojców: „aborcja jest kłamstwem. Aborcja niczego nie leczy i godzi w godność osoby ludzkiej. Aborcja zagłusza jedynie chwilowy lęk przed rodzicielstwem. Przynosi za to inny lęk z którym najczęściej kobieta pozostaje sama. I nie mówię tu o poczuciu winy. Mówię o poczuciu straty”.

 

Wielu wyraża pragnienie, aby Polska stała się duszą Europy dla ochrony życia ludzkiego. Oświadczenie zakończono stwierdzeniem, że Europa z pewnością potrzebuje rachunku sumienia w tej kwestii, także Polska.

You may also like

Facebook