„Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Konkurs pro-life, który wzbudził ogromne zainteresowanie

by FUNDACJA JZN
1100 prac napłynęło z całej Polski na 16. edycję ogólnopolskiego młodzieżowego konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Konkurs organizuje Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Prace oceniono w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej, każdą w dwóch przedziałach wiekowych: szkoła podstawowa kl. 4–8 i szkoła ponadpodstawowa.

Organizatorzy przyznają, że z powodu dużej konkurencji i wysokiej jakości prac jury miało problem z wyborem zwycięzców. Zdaniem przedstawicieli krakowskiej organizacji, uczestnicy konkursu wykazali się „nieprzeciętnymi umiejętnościami, starannością, bogactwem i doborem słownictwa, a także oryginalnością ujęcia tematu”.

Polskie Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, dziękując młodym ludziom za świadectwo szacunku dla wartości ludzkiego życia, zwróciło uwagę, że podejmowane prace ilustrowały sprawy tak ważne jak trud i zmagania ludzi niepełnosprawnych, życie osób w podeszłym wieku, czy cierpienie nieuleczalnie chorych dzieci.

W kategorii literackiej: uczniowie szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Zofia Kaśków z Postomina, uczniowie podstawówek – Anna Schab z Mielca. W kategorii plastycznej: uczniowie szkół ponadpodstawowych – 1. miejsce Aleksandra Kłoczko z Dąbrowy Białostockiej, szkoła podstawowa – Anastazja Sudoł z Pysznicy. W kategorii multimedialnej: szkoła ponadpodstawowa zwyciężyła Gabriela Nowak z Rogowa, a wśród uczniów szkół podstawowych Martyna Lejkowska z Sowiny.

Dotąd na wszystkie edycje młodzieżowego konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” nadesłano 20 tys. prac plastycznych, literackich i multimedialnych.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zostało założone w Krakowie w 1999 r. przez dr. inż. Antoniego Ziębę (1948–2018), który od chwili jego powstania aż do śmierci pełnił funkcję prezesa. Misją PSOŻC jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook