Ponad 60 proc. Polaków opowiada się za życiem, małżeństwem i rodziną

by FUNDACJA JZN
Polacy niezmiennie opowiadają się za życiem, małżeństwem i rodziną. Z badań wynika, że ponad 60 proc. obywateli mówi „tak” dla życia. Sondaż na ten temat zlecił Instytut Ordo Iuris.

Wczoraj na konferencji w Warszawie zostały szczegółowo omówione pytania, jakie znalazły się w ankiecie i odpowiedzi na „nie”. Jedno z pytań brzmiało: „Czy popiera pan/pani prawną ochronę małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny?”. 77 proc. respondentów odpowiedziało pozytywnie.

Marta Kowalczyk z Centrum Analiz Ordo Iuris wskazała, że obecnie obowiązujące regulacje odpowiednio chronią tożsamość małżeństwa.

– Z art. 18 konstytucji, który mówi, że małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod opieką i ochroną Rzeczpospolitej Polskiej, wynika, że obowiązujące regulacje chronią tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a analiza sondaży potwierdza poparcie społeczne dla utrzymania instytucji małżeństwa oraz obronę przed próbami jego naruszenia – mówiła Marta Kowalczyk.

Sondaż na temat ochrony życia i wartości rodzinnych został przeprowadzony na grupie reprezentatywnej 1100 osób 7 i 8 lutego tego roku. Jego wynik został zaprezentowany przy okazji konferencji „Ochrona życia, małżeństwa, macierzyństwa w oczach Polek i Polaków”.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook