Poruszające świadectwo mamy chłopca z zespołem Downa – „On zmienił nasze życie”

/Poruszające świadectwo mamy chłopca z zespołem Downa – „On zmienił nasze życie”

Poruszające świadectwo mamy chłopca z zespołem Downa – „On zmienił nasze życie”

Oakley Peterson, mama 4-letniego chłopca z zespołem Downa, dzieli się ze światem swoją historią – w poruszającym filmie opowiada o swoim strachu, kiedy Welles przyszedł na świat, o wsparciu, które otrzymała wraz z mężem od przyjaciół, radości, którą wniósł do ich życia chłopiec. Przekonuje, że życie z osobą z trisomią 21 jest normalnym życiem. Oakley nie wyobraża sobie świata bez Welles’a  – „Jesteśmy tak wdzięczni, że wybrał nasza rodzinę”.

 

 

Mother of Toddler With Down Syndrome Shares Story

POWERFUL MESSAGE: Mom of 3-year-old boy with Down syndrome says, "I don't want people to feel bad for him…he's changed our lives to make it so the focus of every day is just joy and happiness." http://abcn.ws/2dZQryH

Opublikowany przez ABC News Wtorek, 18 października 2016

 

 

Historia Oakley:

 

Scarlett miała, myślę, 13 miesięcy, kiedy zdecydowaliśmy się na kolejną ciążę. Scott i ja oboje mieliśmy tylko siostry, więc pierwszy chłopak był wielką sprawą. Byliśmy bardzo podekscytowani. Poród Welles’a przebiegł niesamowicie szybko, urodził się i to był tak euforyczny moment, że każda mama zrozumie. Byliśmy tak podekscytowani, a on był piękny.

 

Pielęgniarki zaczęły szeptać w rogu. Mogę powiedzieć, że było coś przejmującego w ich głosie i to mnie oczywiście zaniepokoiło. Powiedziały: „Myślimy, że on ma zespół Downa”, a moja pierwsza myśl była: „Dlaczego nam przeszkadzacie? Oczywiście, że on nie ma [zespołu Downa]”. Zobaczyłam Scotta idącego w dół korytarza, próbował patrzyć na mnie, ale ja widziałam łzy w jego oczach. Podszedł do mnie i powiedział: „Myślę, kochanie, myślę, kochanie, że on jest… Ale wiesz co, jest dobrze”.

 

Mieliśmy kilku przyjaciół, którzy przychodzili do szpitala z nami rozmawiać, mieli oni córkę z zespołem Downa. Popatrzyli na nas i powiedzieli: „Wygraliście na loterii. Wasza rodzina będzie funkcjonować jak normalna rodzina. Wasza rodzina będzie zajmować się wspaniałymi, przyjemnymi rzeczami i dzięki Welles’owi prawdopodobnie będzie w niej więcej radości”. (…) Ludzie nie rozumieją tego, tak jak nie rozumiałam. Postrzegają rzeczy jako trudne, ale nie widzą tego, że Welles daje mi więcej uścisków i całusów niż ktokolwiek inny. Welles podnosi innych na duchu i kocha z taką siłą, że nie sądzę, że będziemy to w stanie kiedykolwiek zrozumieć. Ponieważ jeśli spędzasz z Welles’em więcej niż dwie minuty, możesz powiedzieć, że jakość jego życia jest lepsza od być może wszystkich naszych. Nie ma nic gorszego u Welles’a, w jego diagnozie i u osób, które żyją z zespołem Downa. To powód, dla którego zaczęłam pisać swojego bloga „Nothing down about it”, ponieważ to było dla mnie ważne, by dotrzeć do jak największej liczby ludzi i powiedzieć im, że jakoś życia [osób z zespołem Downa] jest wspaniała i piękna.

 

Welles pojawiając się w rodzinie Scotta i Oakley zmienił ich życie, pokazując jak ważna jest koncentracja na każdym dniu, który jest radością i szczęściem.

 

Nie chcę nawet sobie wyobrażać świata bez Welles’a. Jesteśmy tak wdzięczni, że wybrał nasza rodzinę.

 

Źródło: abcnews.go.com

By | 2017-09-19T12:30:26+02:00 wtorek, 19 września 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook