Poświęcenie Grobu Dziecka Utraconego w Olszynie

/Poświęcenie Grobu Dziecka Utraconego w Olszynie

Poświęcenie Grobu Dziecka Utraconego w Olszynie

Utrata dziecka to bardzo trudne doświadczenie dla każdego rodzica. To rana trudna do zaleczenia. W związku z tym ważne jest każde wsparcie. Pewną nadzieję i ukojenie przynoszą takie inicjatywy, jak ta, która miała miejsce 28 października br. w Olszynie – pobłogosławienie Grobu Dzieci Utraconych, wspólna modlitwa i wykład lekarza.

 

Obchodom Dnia Dziecka Utraconego w Olszynie towarzyszyły przede wszystkim modlitwa i katecheza. O wartości ludzkiego życia i godności każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci mówił podczas Mszy św. dla dzieci ks. dziekan Bogusław Wolański. Była to okazja, by przybliżyć najmłodszym olszynianom, że człowiekiem jest się już od poczęcia.

 

Uroczystości związane z pobłogosławieniem Grobu Dzieci Utraconych zainaugurowała modlitwa jednej z olszyńskich matek podczas sumy parafialnej. Centralnym punktem było nabożeństwo na cmentarzu komunalnym w Olszynie w godzinie miłosierdzia i przyzywanie Bożego Miłosierdzia. Po odmówieniu błogosławieństwa ksiądz dziekan wraz z włodarzem gminy zapalili symboliczne znicze, które stanęły na płycie Grobu Dzieci Utraconych.

 

Ważnym punktem tego dnia była prelekcja pt. „Miłość ważniejsza niż śmierć – jak pomóc, gdy umiera dziecko?”, którą wygłosiła Agnieszka Jalowska – lekarz pediatra, neonatolog, z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, która od wielu lat zajmuje się wspieraniem rodzin w Zespole Hospicjum Perinatalnego we Wrocławiu.

 

Olszyński Dzień Dziecka Utraconego dopełniło nabożeństwo różańcowe w intencji dzieci utraconych oraz ich rodziców w olszyńskim kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w papierowym wydaniu Niedzieli legnickiej.

 

Artur D. Grabowski
Źródło i foto: diecezja.legnica.pl
By | 2018-11-06T12:24:48+01:00 niedziela, 04 listopada 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook