Powstaje druga w kraju klinika zajmująca się leczeniem dorosłych pacjentów w śpiączce

by FUNDACJA JZN
W Polsce rocznie zapada w śpiączkę ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw drogowych. O budowie drugiej w kraju kliniki zajmującej się leczeniem dorosłych pacjentów w śpiączce Pierwsza Dama rozmawiała z Ewą Błaszczyk i Tomaszem Jastrzębskim.

Fundacja „Akogo?” w 2013 roku uruchomiła jedyny w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. W Klinice Budzik, działającej przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, wybudziło się dotychczas blisko osiemdziesięcioro małych pacjentów. Wielką nadzieją dla dorosłych chorych i ich rodzin jest powstający w Warszawie kolejny Budzik, druga placówka dla dorosłych w kraju.

Piątkowe spotkanie Małżonki Prezydenta, która budowę objęła honorowym patronatem z przedstawicielami Fundacji „Akogo?” dotyczyło założeń projektu oraz postępów prac trwających przy stołecznym Szpitalu Bródnowskim. 18 września 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego między Samorządem Mazowsza, Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim i Fundacją Ewy Błaszczyk w sprawie utworzenia kliniki. Pół roku później zawarto umowę na współfinansowanie budowy ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Otwarcie kliniki zaplanowano na przyszły rok.

Źródło: prezydent.pl

You may also like

Facebook