Powstała Fundacja Grupa Proelio. Będzie działać na rzecz obrony życia, rodziny, umocnienia małżeństwa

/Powstała Fundacja Grupa Proelio. Będzie działać na rzecz obrony życia, rodziny, umocnienia małżeństwa

Powstała Fundacja Grupa Proelio. Będzie działać na rzecz obrony życia, rodziny, umocnienia małżeństwa

Założyliśmy Fundację Grupa Proelio, żeby promować dobre wartości i postawy w naszym społeczeństwie. Chcemy działać z rozmachem i skutecznie na rzecz obrony życia, rodziny, umocnienia małżeństwa, a także na rzecz wolności religijnej i wolności sumienia, które to wartości są dzisiaj bardzo atakowane. Do realizacji naszych celów niezbędne jest wsparcie modlitewne, a potrzebne także finansowe – zaznacza Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel i prezes Fundacji Grupa Proelio, w rozmowie z redakcją portalową Radia Maryja.

Grupa Proelio została powołana, żeby chronić życie, rodzinę, wolność sumienia, a także wolność religijną. Celem Fundacji jest tworzenie takiej kultury społecznej, w której chroni się człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, chroni się rodzinę oraz wolność sumienia. Zależy nam również na ochronie dzieci przed ideologiczną demoralizacją – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel i prezes Fundacji.

– Na świecie dzieje się wiele złych rzeczy. Aby się temu przeciwstawiać, potrzeba jest jak najwięcej zaangażowanych ludzi, którzy widzą konieczność obrony życia i innych podstawowych wartości. Troska o dobro – to był główny motywator do tego, żeby założyć Fundację Grupa Proelio i żeby działać szerzej, więcej oraz skuteczniej na rzecz obrony życia, rodziny, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a także na rzecz wolności religijnej i wolności sumienia, które to wartości są dzisiaj bardzo atakowane – wskazuje.

Jak zaznacza prawnik, przygotowany jest dokładny plan działań, które zostaną podjęte w ramach Fundacji. Wśród nich znalazło się m.in.: nakręcenie i promocja filmów, wydanie książki czy rozwijanie Katolickiego Latarnika Wyborczego, który pokazuje, którzy posłowie głosowali zgodnie z nauczaniem Kościoła.

– Zdecydowaliśmy się zrealizować cykl filmowych reportaży. Pokażą one wzruszające świadectwa rodziców, którym proponowano aborcję, a których dzieci rodziły się i często ich stan był dużo lepszy niż diagnozy. Zależy nam również na pokazaniu osób zmagających się z chorobami, przez które zabija się wiele dzieci w tzw. aborcji. Świadectwo życia takich osób pokazuje, że życie każdego człowieka ma sens i wartość. Chcemy dotrzeć z tym przekazem do jak największej grupy Polaków – informuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Działania Fundacji są także istotne z punktu widzenia edukacyjnego, co pokazały m.in. zajścia, do których doszło po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie tzw. aborcji.

– Do niedawna w Polsce zabijanie ludzi ze względu na podejrzenie zespołu Downa, zespołu Turnera czy rozszczepu kręgosłupa było legalne. Dzięki wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego mamy zmienione prawo i to bardzo dobra wiadomość. Niemniej jednak w wielu Polakach pozostała tzw. aborcyjna mentalność. Wielu z nich będzie próbowało na różne sposoby obchodzić przepisy ustawy i dalej zabijać dzieci z niepełnosprawnościami. Musimy temu przeciwdziałać – podkreśla.

Trwa zbiórka, dzięki której może dojść do realizacji założonych przez Fundację planów. Do akcji już włączyło się wiele osób.

– Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji i na różne sposoby wspierają takie działania. Nie ma wątpliwości, że ludzi chcących bronić życia i rodziny jest więcej w naszym społeczeństwie, ale za słabo ich widać i słychać. Celem naszej dalszej działalności jest sprawienie, aby wartości ewangeliczne i ludzie, którzy je popierają, byli bardziej widoczni i słuchani w naszym społeczeństwie – mówi prawnik.

Prezes Fundacji wskazuje, że pierwsze materiały mogą ukazać się już w Wielkim Poście.

– Chcielibyśmy już w Wielkim Poście nakręcić pierwsze reportaże, by móc wystartować z kampanią w maju. To, czy uda się je zrealizować, zależne jest od funduszy, które uzbieramy. Głosy wsparcia, jakie do nas płyną od momentu, gdy wraz z mężem ogłosiliśmy start naszej nowej działalności, pokazują, że założony termin jest realny – zaznacza Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, założyciel i prezes Fundacji Grupa Proelio.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2021-03-04T15:32:13+01:00 czwartek, 04 marca 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook