Powstała komedia o zabijaniu nienarodzonego dziecka

/Powstała komedia o zabijaniu nienarodzonego dziecka

Powstała komedia o zabijaniu nienarodzonego dziecka

Zwiastun filmu  „Unpregnant” pojawił się na platformie HBO Max. Historia adresowana do nastolatków jest swoistym „filmem drogi”, który opowiada o losach 17-letniej dziewczyny z Missouri. Kiedy dowiaduje się, że jest w ciąży, wraz z przyjaciółką wyrusza w podróż w poszukiwaniu miejsca, gdzie bez zgody rodziców mogłaby dokonać aborcji.

Film jest adaptacją książki pod tym samym tytułem – „Unpregnant”. Bohaterka razem ze swoją przyjaciółką wyrusza do Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, gdzie w tamtejszej placówce aborcyjnej mogłaby legalnie zabić nienarodzone dziecko bez pozwolenia rodziców.

Na propozycję HBO Max zareagował biskup pomocniczy Los Angeles Robert Barron.

Nie wolno nam nigdy czynić z aborcji czegoś normalnego czy romantycznego” – biskup wyraził swój sprzeciw w mediach społecznościowych.

Dodał, że jest zszokowany faktem, iż ktoś mógł wpaść na pomysł nakręcenia komedii o zabijaniu nienarodzonego dziecka:

Głównym tematem filmu jest coś moralnie niepokojącego i przerażającego, a jednocześnie czyni się z tego rzecz normalną, a nawet romantyczną.

Biskup zauważył również, że film ma wymowę antychrześcijańską i antykatolicką, prezentując rodziców nastolatków jako „religijnych czubków”. Zdaniem hierarchy, motywacja głównej bohaterki opiera się wyłącznie na fałszywym sloganie „moje życie – mój wybór”, który ma zamknąć wszelką dyskusję na ten temat.

Bp Baron znany jest m.in. z tego, że prowadzi apostolat „Word on Fire”, które zaprasza ludzi do uczestnictwa w życiu Kościoła i korzystania w pełni z jego darów. Wnikliwe i błyskotliwie komentarze duchownego nt. aktualnych wydarzeń politycznych, kulturalnych i społecznych oglądane są przez ogromne rzesze internautów na całym świecie. Hierarcha gościł jako mówca podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Źródło: www.gosc.pl
By | 2020-08-25T08:29:06+02:00 wtorek, 25 sierpnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook