Powstała Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych

by FUNDACJA JZN
„Pewność nadziei. Terapia muzyką nie tylko w żałobie” – to tytuł nowego albumu Michała Niemca, krakowskiego organisty i katechety. Płyta ujrzy światło dzienne 15 października br. w kolejnym Światowym Dniu Dziecka Utraconego.

Krążek będzie zawierał 15 ścieżek – 13 utworów o tematyce żałobnej i nadziei oraz intro i outro. Większość z planowanych pieśni pochodzi z rytuału pogrzebowego. 

Data premiery płyty nie jest przypadkowa, albowiem poza utworami z rytuału w skład płyty wejdzie m.in. Litania do Maryi, Matki osieroconych i dzieci utraconych, której zarówno tekst jak i melodia otrzymały imprimatur Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Całej głębi dopełni wiolonczela, na której tle, we wstępie do płyty, zabrzmi średniowieczna wielkanocna sekwencja: Victimae paschali laudes, a w zakończeniu – znana melodia: Być bliżej Ciebie chcę. Zarówno w intro, jak i outro wybrzmi Boże Słowo, które mocno pionizuje i wskazuje drogę.

Pomysł na płytę zrodził się z upodobania do wyjątkowości i pewności terapeutycznego charakteru pieśni o tematyce żałoby i nadziei. Płyta zostanie wydana w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, patrona dobrej śmierci. 

Patronat honorowy nad płytą objęli: m.in: Biskup Wiesław Śmigiel – Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Hospicium dla Dzieci Alma Spei, Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny. Patronat medialny nad płytą objęli: Dwumiesięcznik o Aniołach i życiu duchowym KTÓŻ JAK BÓG, portal Franciszkańska3.pl oraz Radio Nadzieja.

Więcej szczegółów o nowej płycie na stronie autora: http://niemiecmichal.pl/pewnosc-nadziei/

Fragmentów utworów z powstającego albumu można wysłuchać:

 

Ciągle można wesprzeć powstanie nowej płyty np. poprzez portal: www.zrzutka.pl/pewnosc-nadziei

You may also like

Facebook