Powstało kolejne Okno życia

/Powstało kolejne Okno życia

Powstało kolejne Okno życia

Przy szpitalu w Starachowicach otwarto dziś Okno Życia. Poświęcenia miejsca dokonał ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas. Dzięki Oknom życia prowadzonym przez Caritas Polska uratowano dotychczas 110 dzieci.

W Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otwarto w środę Okno życia. To drugie takie miejsce w diecezji radomskiej. Pierwsze znajduje się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.

„Cieszę się ogromnie, że powstało takie miejsce w Starachowicach. Z radomskiego Okna Życia trójka dzieci bardzo szybko znalazła nowy dom. Zachęcam wszystkie mamy, które mają wątpliwości związane z wychowaniem swojego dziecka, by szukały takich miejsc w Radomiu, Starachowicach czy w całej Polsce” – wskazał ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas diecezji radomskiej.

Okno to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to zakonnice. Potem niezwłocznie uruchamiane są procedury medyczno-administracyjne, to znaczy powiadomione zostają pogotowie ratunkowe i sąd rodzinny.

Okna Życia nie zastępują szpitali, gdzie matka może pozostawić noworodka zrzekając się praw rodzicielskich, ale są alternatywą dla porzucenia dziecka na śmietniku i pozbawienia go opieki, zwłaszcza przez matki ukrywające ciążę. Niestety, wciąż zdarzają się przypadki pozostawienia niemowląt w przypadkowych miejscach, gdzie grozi im śmierć z wychłodzenia, dlatego apelujemy o rozpowszechnianie informacji o Oknach. W Okna Życia prowadzonych przez Caritas Polska znaleziono ponad 110 dzieci. [czytaj więcej] 

Niedziela.pl/Caritas
Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-12-23T20:30:45+01:00 środa, 23 grudnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail