Pożegnano Alfiego Evansa

/Pożegnano Alfiego Evansa

Pożegnano Alfiego Evansa

14 maja br. w Liverpoolu odbył się pogrzeb Alfiego Evansa. Jak podały media, pożegnaniu chłopca towarzyszyły tłumy. Płaczący żałobnicy klaskali i rzucali kwiaty na karawan wiozący ciało niemal 2-letniego Alfie’go Evansa. Na wstęgach wypisano słowa „wojownik” i „nasz bohater”.

 

23 kwietnia cierpiący na niezdiagnozowaną i najprawdopodobniej nieuleczalną chorobę neurologiczną 23 miesięczny Alfie Evans został odłączony od aparatury podtrzymującej życie, na polecenie sądu i wbrew woli jego rodziców. Po 11 godzinach chłopcu ponownie podano tlen, a władze szpitala poinformowały, że kontynuowane będzie leczenie paliatywne. Rodzice chłopca walczyli o przetransportowanie go do należącego do Watykanu szpitala pediatrycznego Dzieciątka Jezus w Rzymie. Także dyrektor szpitala przybył do Liverpoolu, by osobiście porozmawiać z władzami placówki, w której przebywał chłopiec, jednak nie został wysłuchany. Apele o ratowanie chłopca ponawiało wiele środowisk kościelnych i świeckich. Kilkukrotnie prosił o to papież Franciszek. Wezwanie ponawiał także prezes papieskiej Akademii Życia abp Vicenzo Paglia (za: Gość Niedzielny).

 

Swojego poparcia rodzicom Alfiego udzielił również prezydent RP Andrzej Duda. „Alfie Evans musi zostać ocalony. Jego dzielne małe ciało udowodniło raz jeszcze, że cud życia potrafi być silniejszy od śmierci. Być może to, czego trzeba, to odrobina dobrej woli ze strony mocodawców. Alfie, modlimy się za ciebie i twoje wyzdrowienie!” – napisał Andrzej Duda w języku angielskim na swoim prywatnym profilu na Twitterze.

 

Źródło: gosc.pl

By | 2018-05-16T12:26:20+02:00 środa, 16 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook