Poznań: pierwszy w Polsce ewangelizacyjny fryzjer dla ubogich

by FUNDACJA JZN
W Poznaniu pod patronatem Caritas otwarto salon fryzjerski dla ubogich. „To drugi w Polsce fryzjer dla ubogich i pierwszy – ewangelizacyjny. Na ekranach monitorów i ścianach naszych pomieszczeń można przeczytać cytaty ze słowa Bożego, wypowiedzi papieża Franciszka i abp. Stanisława Gądeckiego” – mówi siostra Józefa Krupa, elżbietanka.

„Świat bez krzyża byłby światem bez nadziei, pełen przemocy i okrucieństwa. Jezus przyszedł na ten świat, aby być z nami pośród cierpienia i śmierci” – to jedna z wypowiedzi metropolity poznańskiego umieszczonych na ścianie.

Pomieszczenia dla fryzjerów poświęcił bp Szymon Stułkowski. „Jak widać, to fryzjer profesjonalny, pięknie urządzony salon, w którym nasi ubodzy z pewnością doświadczą serdeczności i pomocy” – mówi KAI poznański biskup pomocniczy. W dniu otwarcia placówki z usług fryzjerskich skorzystali już pierwsi bezdomni.

Wcześniej ubodzy korzystali z usług fryzjerskich w tymczasowym pomieszczeniu. W nowo otwartym salonie ubogim pomogą m.in. uczennice i uczniowie szkół fryzjerskich z Poznania, Nowego Tomyśla i Grodziska Wlkp.


Przy jadłodajni sióstr elżbietanek działa już rozmównica św. Józefa, w której można uzyskać pomoc psychologiczną i prawną oraz wsparcie duchowe. W 2021 r. siostry wydały w jadłodajni 94.200 litrów zupy i 369.600 kanapek. Z pomocy pielęgniarki skorzystało 1147 osób, 872 osoby skorzystały z usług fryzjera, 432 osoby – z pomocy prawnika, 47 osób – z pomocy psychologa, a 165 osób – z usług fotografa.

„2880 osób ubrałyśmy i wyposażyłyśmy w artykuły higieniczne, 728 osób skorzystało z konsultacji odnośnie terapii, detoksu, pracy” – czytamy w mediach społecznościowych sióstr elżbietanek.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook