Poznańscy księża w Wielkim Poście wspierają Dom Samotnej Matki

/Poznańscy księża w Wielkim Poście wspierają Dom Samotnej Matki

Poznańscy księża w Wielkim Poście wspierają Dom Samotnej Matki

Kapłańska jałmużna postna – to inicjatywa księży archidiecezji poznańskiej, którzy indywidualnymi ofiarami wesprą Dom Samotnej Matki w Kiekrzu. „Dobrym i wymiernym owocem tegorocznego Wielkiego Postu będzie przekazanie przez kapłanów jałmużny na rzecz potrzebujących” – mówi KAI bp Szymon Stułkowski.

„Ośrodek świadczy pomoc dla matek, które samotnie wychowują swoje dzieci. W domu przebywają kobiety różnych narodowości. Podopieczne placówki mają możliwość mieszkania, jedzenia posiłków, korzystania z pomocy prawnika, psychologa, terapeuty, pracownika socjalnego” – wyjaśnia ks. Marcin Janecki, dyrektor poznańskiej Caritas.

W Domu Samotnej Matki odbywają się też kursy przygotowujące do zawodu, tak aby osoby potrzebujące pomocy mogły się usamodzielnić. Z pieniędzy księży zostaną wyremontowane pomieszczenia, z których korzystają mieszkanki, m.in. kuchnia, łazienka, pralnia. W planach jest także budowa nowej klatki przeciwpożarowej.

Ośrodek znajduje się przy klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym przez kilka tygodni mieszkała św. siostra Faustyna. Tam też, nad Jeziorem Kierskim, objawił się jej Pan Jezus.

Źródło: KAI
By | 2021-02-17T19:29:28+01:00 środa, 17 lutego 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail