Prawie 100 tys. podpisów pod apelem o całkowity zakaz aborcji

by

Blisko 100 tys. podpisów pod apelem do parlamentarzystów o prawną całkowitą ochronę życia człowieka zebrała już Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

 

Działacze pro-life zwracają się do posłów o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycznia 1993 roku. Domagają się wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci. Opowiadają się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego.

 

„Z uwagi na to, że każda kobieta dopuszczająca się przerwania ciąży jest karana przez naturę bardzo poważnymi, wręcz niekiedy katastrofalnymi następstwami, psychicznymi i fizycznymi (dzisiaj doszły nam jeszcze informacje o tym, jak groźne są skutki aborcji dla zdrowia, a nawet życia następnego dziecka, które kobieta zdecyduje się urodzić po wcześniejszej aborcji), uznajemy, że kobieta jest niejako automatycznie karana i nie chcemy żadnych sankcji karnych. Taki jest też nasz postulat” – mówił dr inż. Antoni Zięba.

 

Obrońcy życia liczą, że pod apelem do parlamentarzystów uda się zebrać ponad pół miliona podpisów. W połowie września, w formie petycji, mają one zostać złożone w Sejmie. Jednocześnie Federacja Ruchów Obrony Życia przekaże projekt nowelizacji chroniącej życie, uwzględniający zapisy zawarte w apelu.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

You may also like

Facebook