Premier Beata Szydło ogłosiła program wspierający rodziny

/Premier Beata Szydło ogłosiła program wspierający rodziny

Premier Beata Szydło ogłosiła program wspierający rodziny

„Za życiem” – tak brzmi tytuł programu, który w piątek 28 października ogłosiła premier Beata Szydło. Przedstawiony projekt ustawy ma wspierać polskie rodziny oraz kobiety w tzw. „trudnej ciąży”. „Państwo musi wspierać rodziny i stać po stronie obywateli, szczególni tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy”, podkreśliła premier.

 

„Program wsparcia dla rodzin «Za życiem» staje się faktem. (…) Daliśmy słowo, że pomożemy tym wszystkim rodzinom, tym wszystkim kobietom, które są w tzw. trudnej ciąży. Państwo musi pomagać, państwo musi wspierać, i stać po stronie tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują”, powiedziała Beata Szydło. Projekt ustawy ma zapewniać kompleksową opiekę – medyczną, psychologiczną, ośrodki, centra koordynacyjno-opiekuńczo wychowawcze. Premier zapowiedziała, że ustawa ta w najbliższym tygodniu zostanie skierowana pod obrady rządu.

 

„Kolejnym krokiem jest kompleksowy program rządowy, który zostanie przygotowany (…) i przedstawiony do końca roku”, dodała premier. „Państwo musi wspierać rodziny i stać po stronie obywateli, szczególnie tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Program «Za życiem»  jest takim programem. Jestem przekonana i wierzę w to głęboko, że «Za życiem»  nie tylko będzie pomagać, ale że wszyscy za życiem staniemy”, powiedziała premier.

 

By | 2016-10-31T11:40:03+01:00 poniedziałek, 31 października 2016|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail