Prezes PFROŻ: wierzę, że do końca kadencji nowe prawo o ochronie życia ludzkiego zostanie uchwalone

/Prezes PFROŻ: wierzę, że do końca kadencji nowe prawo o ochronie życia ludzkiego zostanie uchwalone

Prezes PFROŻ: wierzę, że do końca kadencji nowe prawo o ochronie życia ludzkiego zostanie uchwalone

„Wierzę głęboko i nie jestem w stanie wyobrazić sobie innego scenariusza, że najpóźniej do końca obecnej kadencji Sejmu RP nowe prawo zostanie uchwalone i wejdzie w życie, a Polska stanie się jednym z liderów Europy i świata, dając przykład odwagi w bronieniu człowieczeństwa bezbronnych dzieci” – uważa Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, który odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który w liście do uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę zadeklarował, że ustawowy zakaz aborcji eugenicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskałby jego akceptację.

 

Bałtroszewicz uważa, że słowa prezydenta to mocny i jednoznaczny sygnał wysłany w kierunku rodzimej partii Andrzeja Dudy. Prezes PFROŻ podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy m.in. deklarując się jako partia konserwatywna i zakorzeniona w wartościach chrześcijańskich i z tych powodów nie powinna dalej zwlekać z procedowaniem tak ważnej ustawy. „Hasło „dobrej zmiany” i faktycznej oraz prawdziwej zmiany Polski, a także zerwania z przeszłością komunistyczną musi dotyczyć również i przede wszystkim szacunku dla bezbronnego ludzkiego życia” – mówi Bałtroszewicz.

 

„Dzisiaj wszyscy czekamy czy Prawo i Sprawiedliwość, posiadające samodzielną większość w Sejmie i Senacie RP okaże się partią, która dotrzymuje słowa i która nie odwróci się plecami od jednego z najważniejszych wezwań św. Jana Pawła II o poszanowaniu ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci” – dodaje prezes PFROŻ.

 

Bałtroszewicz zaznacza, że miał okazję poznać prezydenta Dudę, gdy ten był jeszcze posłem do Parlamentu Europejskiego i udzielił swojego poparcia inicjatywie JEDEN Z NAS. „Jestem absolutnie przekonany, że jego deklaracja wynika wyłącznie z jego osobistych przekonań, nie jest elementem gry politycznej czy koniunkturalizmu” – podkreśla prezes PFROŻ.

 

„Dlatego raz jeszcze deklaruję, iż ustawowy zakaz aborcji eugenicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskałby moją akceptację” – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę, która 6 października przebiegała pod hasłem „Życie ludzkie jest święte”.

 

Prezydent zaznaczył, że dążenie do prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci jest postulatem wysuwanym nie tylko przez katolików, ale też przez członków innych kościołów i wspólnot wyznaniowych oraz przez liczne osoby określające się jako niewierzące. „Fundamentalne wartości cywilizacji Zachodu, a z drugiej strony traumatyczne doświadczenie masowych zbrodni dokonywanych przez niemieckich nazistowskich zwolenników eugeniki przemawiają za tym, aby dzisiaj, w XXI wieku, wyraźnie opowiedzieć się za nienaruszalnością prawa do życia” – usłyszeli uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 86 organizacji prorodzinnych zajmujących się obroną życia poczętego oraz wspieraniem rodziny w różnych aspektach jej funkcjonowania: od niesienia pomocy materialnej poprzez edukację społeczeństwa aż do aktywnego uczestnictwa w życiu politycznym na szczeblu samorządowym, krajowym i unijnym. W marcu 2018 roku prezesem PFROŻ został Jakub Bałtroszewicz – fundator i prezes zarządu Fundacji JEDEN Z NAS, pierwszej polskiej organizacji pro-life mającej status lobbysty w instytucjach UE, a także Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US (www.oneofus.eu) zrzeszającej 44 organizacje z ponad 20 krajów Europy.

 

 

Przeczytaj też:

Prezydent Duda deklaruje akceptację dla ustawowego zakazu aborcji eugenicznej

By | 2018-11-20T09:14:25+01:00 środa, 10 października 2018|Bioetyka, Federacja, Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook