Prezydent Duda: na pewno podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

/Prezydent Duda: na pewno podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

Prezydent Duda: na pewno podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej

„Na pewno podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, gdy tylko Sejm ją przegłosuje i trafi ona na moje biurko” – oświadczył prezydent Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Niedziela”, który ukaże się w niedzielę 11 listopada.

 

Prezydent był pytany w wywiadzie o obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiej i nieodwracalnej wady płodu. Andrzej Duda podkreślił, że podtrzymuje swoje zdanie w tej kwestii. „Na pewno podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, gdy tylko Sejm ją przegłosuje i trafi ona na moje biurko” – zadeklarował prezydent.

 

Także dziennikarki „Naszego Dziennika” w wywiadzie z prezydentem podjęły tę kwestię: „Cała obecna władza deklaruje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, dlaczego zatem nie zrobiła nic, by usunąć tzw. wyjątki aborcyjne z polskiego prawodawstwa?”.

 

„Proszę zapytać o to posłów. Moja deklaracja jest tutaj bardzo jasna i jednoznaczna: jestem zwolennikiem ochrony życia, ale oczekuję dobrze napisanej ustawy” – zadeklarował prezydent Duda.

 

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, w wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Niedziela” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Andrzej Duda zwraca uwagę, że „polskość przetrwała głównie dzięki silnej rodzinie i Kościołowi, który stał na straży niezmiennych wartości”.

 

Andrzej Duda podkreśla w wywiadzie także wielką rolę św. Jana Pawła II jako obrońcy życia i rodziny, który pragnął, aby Europa czerpała z chrześcijańskich wartości.

 

Źródło: PAP, radiomaryja.pl, Nasz Dziennik, prezydent.pl 
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
By | 2018-11-10T20:29:18+01:00 sobota, 10 listopada 2018|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook