Prezydent RP jasno przeciwko aborcji eugenicznej

by

Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla TV Republika opowiedział się przeciwko aborcji eugenicznej. „Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia” – mówił. „Natomiast jeżeli chodzi o konkrety, to z całą pewnością jedna rzecz: a mianowicie nie mam żadnych wątpliwości, że konieczne jest absolutne zwiększenie ochrony życia dzieci niepełnosprawnych”.

 

Andrzej Duda został zapytany między innymi o to, czy politycznie możliwe jest zajęcie się problemem obrony życia w Polsce i polepszeniem jej standardów. Odnośnie kwestii zaostrzenia prawa antyaborcyjnego prezydent wypowiedział się w następujący sposób:

 

„Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia. Przede wszystkim ze względów religijnych, ale także ze względu na to, że uważam, że ochrona życia ma w sobie element propaństwowy. My potrzebujemy tego, aby było młode pokolenie, my potrzebujemy tego, aby w Polsce zwiększał się przyrost naturalny, w związku z powyższym z tego punktu widzenia ochrona życia jest jakby elementem wsparcia tego procesu.

 

Natomiast jeżeli chodzi o konkrety, to z całą pewnością jedna rzecz: a mianowicie nie mam żadnych wątpliwości, że konieczne jest absolutne zwiększenie ochrony życia dzieci niepełnosprawnych. Dzieci poczętych, u których stwierdzono niepełnosprawności, które mogą żyć – i tu jest bardzo poważny problem, nad którym, uważam, że Sejm powinien się pochylić. Minister zdrowia powinien się nad tym problemem pochylić. To są takie kwestie, które zdecydowanie powinny być silniej uregulowane prawnie, żeby dzieci dotknięte zespołem Downa, żeby ich życie było lepiej chronione. Bo to są dzieci szczęśliwe, to są piękne dzieci i to, że odbiera się im życie jako dzieciom nienarodzonym, jest dla mnie absolutnie dramatyczne, absolutnie się z taką polityką nie zgadzam. I tu uważam, że dzieci niepełnosprawne w zdecydowany sposób powinny być chronione”.

 

Źródło: www.prezydent.pl

You may also like

Facebook