Prezydent Trump wspiera osoby z zespołem Downa

/Prezydent Trump wspiera osoby z zespołem Downa

Prezydent Trump wspiera osoby z zespołem Downa

“W tym miesiącu przysięgamy, że nadal będziemy tworzyć możliwości i wspierać nadzwyczajnych mężczyzn, kobiety i dzieci z zespołem Downa” – napisał prezydent USA Donald Trump w specjalnym przesłaniu z okazji miesiąca budowania świadomości społecznej na temat zespołu Downa, który obchodzony jest w październiku.

 

Prezydent Trump napisał, że razem z małżonką przyłącza się do „świętowania życia ponad 250 tys. Amerykanów z zespołem Downa”. „Razem, ponownie zobowiązujemy się pogłębiać naszą wiedzę na temat zespołu Downa i dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy zapewnić pięknym ludziom z zespołem Downa możliwość pełnego uczestnictwa w społeczeństwie” – deklaruje amerykański prezydent i dodaje, że zawsze będzie wspierał marzenia osób z zespołem Downa, oraz szanował świętość ich życia na każdym etapie.

 

Donald Trump zwraca uwagę, że dzisiaj, dzięki postępowi w badaniach i leczeniu, ludzie z Trisomią 21 prowadzą zdrowsze i dłuższe życie. Poprzez innowacyjne terapie odkrywane są nowe sposoby wykorzystania fizycznych i intelektualnych zdolności dzieci i niemowląt z zespołem Downa. Rosnąca wiedza na temat zespołu Downa skutkuje zwiększoną potrzebą powszechnej edukacji i akceptacji. Wysiłki w tych obszarach pomagają zapewnić wielu najmłodszym obywatelom takie warunki, by mogli prowadzić satysfakcjonujące, niezależne i produktywne życie.

 

„Wszyscy ludzie są obdarzeni przez Stwórcę godnością i prawem do życia, wolności i dążenia do szczęścia. Pomimo pewnych uporczywych mitów i stygmatów, nawet w środowisku medycznym, nasz naród z całą siłą potwierdza niezaprzeczalną prawdę, że diagnoza zespołu Downa jest okazją do przyjęcia darów Bożych. Opowiadam się za życiem – we wszystkich jego pięknych manifestacjach – a ja i moja administracja nadal będziemy potępiać uprzedzenia i dyskryminację, które zbyt często znoszą Amerykanie z zespołem Downa” – pisze Donald Trump.

 

„W tym miesiącu przysięgamy, że nadal będziemy tworzyć możliwości i wspierać nadzwyczajnych mężczyzn, kobiety i dzieci z zespołem Downa” – deklaruje amerykański prezydent dodając, że osoby z zespołem Downa inspirują go do życia z wielką miłością i radością. „Życie jest cenne, a naszym moralnym obowiązkiem jest je chronić i bronić” – tymi słowami Donald Trump kończy specjalne przesłanie z okazji miesiąca budowania świadomości społecznej na temat zespołu Downa.

 

Źródło: whitehouse.gov
Fot. Gage Skidmore / flickr.com
By | 2018-11-20T09:14:49+01:00 sobota, 06 października 2018|Prawo i polityka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail