Prezydent ws. ochrony życia: jestem przeciwny karaniu kobiet

by

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”, powiedział, że jest przeciwny jakiejkolwiek formie karania kobiet za dokonanie tzw. aborcji. Zdaniem prezydenta odrzucenie projektu, który zakładał takie rozwiązanie, było dobrą decyzją.

 

Odnosząc się do toczącej się w Polsce dyskusji na temat ochrony życia, prezydent Andrzej Duda podkreślił, że jest przeciwnikiem karania kobiet. „Jestem przeciwny jakiejkolwiek formie karania kobiet. Dobrze się więc stało, że projekt zakładający takie rozwiązanie także w końcu został odrzucony. Kobieta ciężarna jest w szczególnej sytuacji, z wielu względów. Przyjęcie zasady karalności nie mieści mi się w głowie”, wskazywał Andrzej Duda.

 

Prezydent wyraził także swoje stanowisko w sprawie ochrony życia chorych, nienarodzonych dzieci. „Jednocześnie jestem zdania, że dzieci z zespołem Downa lub inną niepełnosprawnością powinny być zdecydowanie chronione. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Dziś tzw. kompromis aborcyjny ich nie chroni”, zwrócił uwagę prezydent Andrzej Duda.

 

Jak dodaje prezydent, niezbędne jest stworzenie programów, które wspierają kobiety w stanie błogosławionym, których dziecko może urodzić się niepełnosprawne. Nad rozwiązaniami w tej sprawie pracuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

W ostatnią niedzielę w Warszawie oraz innych miejscach w Polsce odbyły się kolejne tzw. czarne protesty. Kobiety domagają się w nich możliwości zabijania dzieci poczętych bez ograniczeń. „Kobiety żyją w lęku i strachu. Codziennie przygotowane są na najgorsze. Nie są bezpieczne w przestrzeni medialnej i publicznej, w pracy i w domu. W szpitalu i w szkole”, stwierdziła Agata Czarnacka, organizatorka protestu.

 

Aborcja nie rozwiązuje jednak problemów, z którymi zmagają się kobiety. „Kobiety decydujące się na dokonanie aborcji niejednokrotnie uważają, że decyzja ta zadziała jak wehikuł czasu – cofnie ich do momentu sprzed zajścia w ciążę. Problem jednak leży w tym, że aborcja nie sprawi, że życie będzie wyglądało tak jak wówczas. Kiedy w kobiecie pocznie się życie ona już na stałe staje się matką, a mężczyzna ojcem tego dziecka” wyjaśnia Jonathan Jeffes, psycholog, specjalista w dziedzinie ciąży kryzysowej.

 

W Sejmie na rozpatrzenie czeka kolejny projekt ustawy dotyczący ochrony dzieci poczętych. Przygotowała go polska Federacja Ruchów Ochrony Życia. Projekt zakazuje tzw. aborcji bez wyjątków, ale nie zakłada karania kobiet za jej dokonanie.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

You may also like

Facebook