Program Koalicji Obywatelskiej: bezpłatne in vitro, znieczulenia przy porodzie, krótsze kolejki do lekarzy

by FUNDACJA JZN
Bezpłatne in vitro jest jednym z punktów programu Koalicji Obywatelskiej. Został on zaprezentowany w piątek podczas konwencji wyborczej w Warszawie.

Kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła program Koalicji Obywatelskiej przed wyborami parlamentarnymi. KO obiecuje m.in. premię za pracę dla emerytów, darmowy internet dla osób do 24. roku życia, dwumiesięczny płatny urlop tacierzyński czy bezpłatny dostęp do in vitro.

Wśród postulatów największego bloku opozycyjnego znalazły się także obietnice, że oczekiwanie na wizytę do lekarzy specjalistów będzie nie dłuższe niż 21 dni, a przyjęcie pacjenta na SOR powinno nastąpić w ciągu 60 minut od pojawienia się na oddziale ratunkowym. Darmowe mają być też znieczulenia przy porodzie oraz ułatwiony dostęp do leków i badań.

„W programie są zawarte prawa obywatelskie, w tym prawa kobiet, osób z niepełnosprawnościami oraz mniejszości, których zawsze będziemy bronić. Zrównamy prawa i związki partnerskie i będziemy walczyć z przemocą domową” – wskazuje kandydatka na premiera oraz twarz kampanii wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa–Błońska. KO proponuje ponadto „czek opiekuńczy” (do ponad 1 tys. zł) dla rodzin seniorów wymagających opieki, aby „dom spokojnej starości był ostatecznością”.

Źródło: PAP, radiomaryja.pl

You may also like

Facebook