Projekt „Mama nie jest sama”

by

Z inicjatywy Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców powstaje projekt, którego celem jest pomoc dla matek które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej np. chorobą dziecka w okresie prenatalnym, trudną sytuacją ekonomiczną, brakiem mieszkania czy chorobą mamy w ciąży. Projekt nosi nazwę „Mama nie jest sama”.

 

Projekt zakłada kilka obszarów pomocy. Będzie to „portal internetowy dla mam, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i osób, które chcą im pomóc; telefon informacyjno-pomocowy z dyżurami ekspertów (m.in. lekarza, psychologa, położnej, prawnika); kampania informacyjna o formach wsparcia dla mam potrzebujących pomocy; Anioł Stróż Mamy, czyli nasz wolontariusz udzielający indywidualnego wsparcia potrzebującej mamie i jej dziecku”, czytamy na stronie internetowej projektu: www.mamaniejestsama.pl

 

„Sytuacje kryzysowe nigdy nie są dobrym momentem na podejmowanie życiowych decyzji. Kobieta w ciąży lub z małym dzieckiem zawsze powinna być otoczona szczególną opieką. W Polsce nadal brakuje powszechnie dostępnego źródła informacji o różnych formach pomocy dla kobiet w ciąży i młodych matek. Z tego powodu wiele mam nie może uzyskać potrzebnego wsparcia lub otrzymuje je zbyt późno”, podkreślają realizatorzy projektu.

 

Więcej informacji: mamaniejestsama.pl oraz www.rzecznikrodzicow.pl

You may also like

Facebook