Seminarium „Czy okna życia są potrzebne?”

/Seminarium „Czy okna życia są potrzebne?”

Seminarium „Czy okna życia są potrzebne?”

W dniu 10 października br. w Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbyło się seminarium połączone z debatą na temat „Czy okna życia są potrzebne?”. Gośćmi spotkania byli między innymi red. dr Tomasz Terlikowski (red. Naczelny Telewizji Republika), dr n. społ. Błażej Kmieciak (koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris), ks. dr Jerzy Dzierżanowski (dyrektor Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia).

 

W wywiadzie dla onet.pl wiceprzewodnicząca Rady Miasta z Zespołu ds. utworzenia Okna Życia przy Prezydium Rady Miasta Opola, Małgorzata Wilkos, podkreśliła, że „Opolskie to ostatnie województwo, w którym nie ma okna życia. Chcielibyśmy, aby takie okno powstało, lecz nie możemy znaleźć instytucji, która chciałaby je prowadzić. Pomyśleliśmy, że przybliżymy tę problematykę mieszkańcom”.

 

W Polsce funkcjonuje obecnie kilkadziesiąt Okien Życia, w większości są one prowadzone przez Caritas. W nim matka „może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia”. Okna Życia przyjęły do tej pory prawie 100 dzieci.

 

„Rada Miasta Opola wyasygnowała kwotę 20 000 PLN na powstanie okna w mieście. Ogłoszono  konkurs na organizację  takiego miejsca, jednak nie zgłosił się żaden oferent. Może dzięki odpowiedniemu naświetleniu tematu czemu służyć miała  debata, znajdzie się odpowiednia instytucja, która podejmie taki temat” (za: www.grupalokalna.pl)

 

Źródło: www.grupalokalna.pl oraz (wiadomosci.onet.pl)

By | 2016-10-11T16:55:15+02:00 wtorek, 11 października 2016|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail