Projekt „Za życiem” przed głosowaniem w Sejmie

by

Posłowie zagłosują dziś nad rządowym projektem ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „Za życiem”. Zakłada on że rodzice, którym urodzi się chore dziecko otrzymają jednorazowe świadczenie w  wysokości 4 tys. zł.

 

Wieczorem sejmowa komisja Polityki Społecznej i Rodziny poparła kilkanaście poprawek zgłoszonych na sali plenarnej. Jedna z nich przewiduje, że wsparcie będzie mogło obejmować także rodziny z dzieckiem któremu wydano orzeczenie o niepełnosprawności. Zgodnie z poprawką, programem objęte mają być także dzieci i młodzież posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju czy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

Opozycja podnosiła podczas debaty, że projekt nie spełnia oczekiwań rodziców. Zarzuty odpierał PiS. „Opozycja kreśli apokaliptyczne wizje w związku z tą ustawą. Tutaj pan poseł Mieszkowski dał temu popis. Myślę, że tego typu wizje można byłoby określić idąc słowami Ildefonsa Gałczyńskiego – «że jest to syn wariata śniony nienormalnie». Oczywiście PO pomagała matkom, które są w trudnej sytuacji zwłaszcza podnosząc VAT na odzież dla niemowląt czy też inne działania antyrodzinne” – akcentował poseł Jan Mosiński.

 

Powstanie programu „Za życiem” premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hcVriuGQCpg

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

You may also like

Facebook