„Po prostu dziecko” – kontrowersyjna aplikacja na telefon

/„Po prostu dziecko” – kontrowersyjna aplikacja na telefon

„Po prostu dziecko” – kontrowersyjna aplikacja na telefon

„Po prostu dziecko” (ang. Just a baby) – tak reklamuje się nowa aplikacja na telefon typu Tinder (najpopularniejsza aplikacja randkowa), która dopasowuje dawców nasienia lub dawczynie komórek jajowych z osobami, które chcą mieć dziecko. Twórcami pomysłu są dwaj Australijczycy Paul Ryan i Gerard Edwards.

 

Kontrowersyjna aplikacja, którą uruchomiono niedawno w Wielkiej Brytanii, przeznaczona jest dla singli, par homoseksualnych oraz osób mających problem z płodnością. Przeglądający aplikację mogą zdecydować czy dana osoba nadaje się według nich na dawcę materiału genetycznego dla ich przyszłego dziecka, przesuwając w lewo lub w prawo ekran telefonu (akceptując lub odrzucając ofertę).

 

Aplikacja „pomaga jej użytkownikom znaleźć surogatki, partnerów, współ-rodziców, dawców spermy i jajeczek” bądź też polecić usługi innym osobom. Eksperci wyrazili jednak obawy co do tego, że aplikacja nie oferuje żadnych usług medycznych czy prawnych, które powinny być brane pod uwagę, kiedy podejmuje się takie ustalenia.

 

Dr Anthony McCarthy z organizacji broniącej życia nienarodzonych dzieci (SPUC) zauważył, że kiedyś ludzie szukali sobie partnera na całe życie, aby w instytucji małżeństwa ukierunkowanej na miłość i posiadać dzieci, które otrzymywały życie w akcie jednoczącym małżonków. „Teraz mamy zachęcać «użytkowników» do odnalezienia w obcych sobie osobach, nie małżonkach, dawców spermy i komórek jajowych. Tak więc dzieci zredukowane są do produktów procesu produkcyjnego (…), a rodziców sprowadza się do instrumentalnego ogniwa wyrażającego życzenie posiadania dziecka” – skomentował.

 

Już sam przemysł in vitro pokazuje masową zagładę dokonywaną na ludzkich embrionach, które pozbawione są swoich naturalnych obrońców i poddane „kontroli jakości” i eksperymentowaniu. W przypadku dawstwa gamet również widzimy brak szacunku dla małego człowieka od pierwszych chwil jego istnienia i dokonaną na nim niesprawiedliwość. Dziecko to, jeśli przeżyje proces in vitro, pozbawione będzie możliwości wychowania przez swoich biologicznych rodziców.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-06-06T15:39:20+02:00 wtorek, 06 czerwca 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail