Przeciwnicy życia przekraczają kolejne granice

/Przeciwnicy życia przekraczają kolejne granice

Przeciwnicy życia przekraczają kolejne granice

Przeciwnicy życia przekraczają kolejną granicę. W Stanach Zjednoczonych już teraz pojawia się prawo, które pozwala na zabicie dziecka do końca trwania ciąży. Niemcy chcą wprost informować, który lekarz i który szpital, przeprowadza tzw. aborcję. To cywilizacja śmierci, a odpowiedzią na nią jest rodzina – podkreślił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, w rozmowie z TV Trwam.

Aborcja to nie prawo – to zbrodnia, której ofiarą padają niewinni. – Jeśli nie będzie zrozumienia i odwrócenia się od tego porządku, to niestety świat idzie ku jakiejś samozagładzie czy samounicestwieniu – mówił ks. abp Wacław Depo.

Metropolita częstochowski stanowczo zaznaczył, że życie rozpoczyna się w chwili poczęcia.

– Jeśli nie przyjmiemy tej granicy, to mogę powiedzieć bardzo mocnym słowem: staniemy się ludobójcami. I to na własne życzenie – akcentował.

Przeciwnicy życia przekraczają kolejną granicę. Nowy Jork liberalizuje prawo aborcyjne. Nowe przepisy pozwalają na zabicie dziecka do końca trwania ciąży. Jeszcze dalej brnie gubernator stanu Wirginia. To z jego ust padła propozycja, by dzieci, które przeżyły aborcję, mogły zostać zabite. Kathy Tran, demokratka z Wirginii, proponuje ustawę, w której dziecko można zabić nawet w momencie porodu.

– Taka decyzja byłaby podjęta przez lekarza i kobietę – proponowała Kathy Tran.

Na te wszystkie słowa zareagował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

– Prawodawcy w Nowym Jorku z radością wiwatowali z powodu przepisów, które pozwoliłyby na wyrwanie dziecka z łona matki tuż przed porodem. Są to żywe, czułe, piękne dzieci, które nigdy nie będą miały okazji podzielić się swoją miłością i marzeniami ze światem – podkreślił prezydent USA.

Donald Trump w orędziu o stanie państwa wskazał, że wszystkie dzieci, narodzone i nienarodzone, są stworzone na święty obraz Boga.

– Aby bronić godności każdej osoby, proszę Kongres, aby uchwalił prawo zabraniające aborcji dzieci, które mogą odczuwać ból w łonie matki – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.

Ale obraz świata, w którym politycy opowiadają się po stronie cywilizacji śmierci, nie dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych. Od pięciu lat zwolennicy życia nie wygrali żadnego głosowania w Parlamencie Europejskim – zwrócił uwagę prof. Mirosław Piotrowski na antenie TV Trwam.

– W izbie naszej zasiada 751 europosłów. Jak zauważyłem, średnia frekwencja w trakcie głosowań to 600-650 osób, a z tego głosujących za życiem 150, maksymalnie 200 osób – mówił polityk.

Toczy się walka, a właściwie wojna – zaznaczył Henryk Kuczaj, doradca życia rodzinnego w archidiecezji krakowskiej.

– Miał rację papież Franciszek, kiedy mówił, że III wojna światowa trwa. Jej oblicze teraz, to jest ta wojna światowa w dziećmi nienarodzonymi – akcentował Henryk Kuczaj.

W tej wojnie Niemcy chcą wprost informować, który lekarz i który szpital przeprowadza tzw. aborcję. Ma powstać specjalny rejestr.

– Czyżby była to zgoda na to, żeby ci płatni zabójcy reklamowali się, ogłaszali się do wynajęcia? – pytał doradca życia rodzinnego w archidiecezji krakowskiej.

O płatnych zabójcach – wskazując na lekarzy, którzy dokonują tzw. aborcji –mówił także Ojciec Święty Franciszek. Presja, jakiej poddani są lekarze, jest coraz większa – podkreślił z kolei prof. Bogdan Chazan.

– W tej chwili możemy mówić o zbiorowym, energicznym, brutalnym ataku przeciwko godności człowieka od momentu poczęcia i przeciwko lekarskiemu sumieniu – wskazał ginekolog i położnik.

Na klauzulę sumienia powołał się właśnie prof. Bogdan Chazan, za co zapłacił posadą dyrektora w szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie.

Dziś w swoim programie wyborczym likwidację klauzuli sumienia zapowiada lider partii Wiosna Robert Biedroń. Odpowiedzią na cywilizację śmierci jest rodzina – mówił ks. abp Wacław Depo.

– Rodzina – jeśli będzie ocalona – będzie wtedy przyszłość – wskazał ksiądz arcybiskup.

Bo to rodzina – jak tłumaczył metropolita częstochowski – może uczynić świat bardziej ludzkim. I przypomnieć jeszcze raz, że to Bóg jest źródłem życia.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-02-20T21:21:43+01:00 środa, 20 lutego 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook