Przewodniczący COMECE dostrzega „realne zagrożenie” dla Unii Europejskiej

/Przewodniczący COMECE dostrzega „realne zagrożenie” dla Unii Europejskiej

Przewodniczący COMECE dostrzega „realne zagrożenie” dla Unii Europejskiej

Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej COMECE, abp Jean-Claude Hollerich, ostrzegł przed „realnym zagrożeniem” rozpadu Unii Europejskiej – donosi KAI. W rozmowie z niemieckim portalem internetowym domradio.de z Kolonii arcybiskup Luksemburga powiedział: „fakt, że tak wielu ludzi tonie w wodach Morza Śródziemnego, jest tragiczny”.

 

Zdaniem hierarchy trzeba wielkiej pokory w słuchaniu i starać się zrozumieć stronę przeciwną. Na przykład w niektórych krajach zachodnioeuropejskich od lat było w zwyczaju przyjmowanie ludzi z innych kultur. Inaczej było w krajach wschodnioeuropejskich, które tego nigdy nie doświadczyły.

 

Zdaniem przewodniczącego COMECE zadaniem Kościoła jest apelowanie do polityków, aby „bardziej słuchali swego sumienia oraz żeby zwracali większą uwagę na moralność i etykę”. Kościół musi występować na rzecz dialogu w Unii, również tam, gdzie to się wydaje niemożliwe. „Jeśli zaniechamy dialogu, utracimy Europę”, stwierdził abp Hollerich i dodał, że Kościół może zachęcać i motywować, ale nigdy nie może zastąpić polityków.

 

Czytaj więcej: ekai.pl

By | 2018-07-19T23:31:36+02:00 piątek, 20 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook