Przewodniczący komitetu ds. obrony życia przy episkopacie USA apeluje o wolność wypowiedzi dla ośrodków pro-life

/Przewodniczący komitetu ds. obrony życia przy episkopacie USA apeluje o wolność wypowiedzi dla ośrodków pro-life

Przewodniczący komitetu ds. obrony życia przy episkopacie USA apeluje o wolność wypowiedzi dla ośrodków pro-life

Modlę się, żeby Sąd Najwyższy postąpił słusznie i podtrzymał nasze podstawowe prawo do wolności słowa – powiedział przewodniczący komitetu ds. obrony życia przy episkopacie USA. Kard. Timothy Dolan odniósł się w ten sposób do dyskutowanego w stanie Kalifornia prawa, które pod karą grzywny zmusza ośrodki medyczne do informowania o łatwym dostępie do aborcji i antykoncepcji.

 

Ośrodki opieki pro-life dla matek w ciąży ucieleśniają to, co najlepsze w naszym narodzie: hojność, współczucie i miłość, oferowane zarówno dla dziecka, jak i matki – stwierdza amerykański hierarcha. Władze zamiast docenać i wspierać bezinteresowną pracę tych dzieł na rzecz życia – dodaje kard. Dolan – zmuszają je do reklamowania brutalnych działań aborcyjnych, pogwałcając ich przekonania i Pierwszą Poprawkę do konstytucji.

 

Decyzja Sądu najwyższego dotyczyć będzie sprawy, czy wprowadzone w Kaliforni w 2016 r. prawo, łamie amerykańską konstytucję, zmuszając 200 ośrodków kryzysowych dla matek w ciąży do łamania swoich ideowych założeń, przez ułatwianie dostępu do aborcji.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2018-03-26T15:13:17+02:00 poniedziałek, 26 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook