Przewodniczący podkomisji ds. „Zatrzymaj aborcję”: będziemy pracować merytorycznie

by FUNDACJA JZN
Będziemy pracować merytorycznie, wysłuchamy wszystkich stron. Podkomisja jest właściwa do tego, aby w ciszy i spokoju procedować ten projekt. Darzę dużym szacunkiem życie. Ważne, aby nie było tak skandalicznych sytuacji, jak wczoraj, gdy krzyczano na komisji – powiedział KAI poseł Grzegorz Matusiak (PiS), mianowany w poniedziałek przewodniczącym podkomisji nadzwyczajnej, która ma się zająć obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Projekt zmierza do likwidacji dopuszczalności tzw. aborcji eugenicznej.

 

Komisja polityki społecznej i rodziny powołała wczoraj dziewięcioosobową podkomisję do dalszego procedowania nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. W jej skład weszło pięciu posłów z PiS (przewodniczący Grzegorz Matusiak, Urszula Rusecka, Anita Czerwińska, Teresa Wargocka i Ewa Kozanecka), dwóch z PO (Joanna Frydrych i Joanna Augustynowska), a także Monika Rosa z Nowoczesnej i Agnieszka Ścigaj z Kukiz`15.

 

Łukasz Kasper (KAI): Kiedy planowane jest pierwsze posiedzenie podkomisji do rozpatrzenia projektu „Zatrzymaj aborcję”?

 

Poseł Grzegorz Matusiak: Wczoraj powołaliśmy podkomisję. Dziś postaram się udać do sekretariatu [komisji polityki społecznej i rodziny – KAI], aby uzyskać całą dokumentację związaną z tym projektem, przeanalizować ją, zaprosić też inicjatorów projektu i porozmawiać na temat procedowania, z dużym wyczuciem. Darzę dużym szacunkiem życie. Ważne, aby nie było tak skandalicznych sytuacji, jak wczoraj, gdy krzyczano na komisji. Wolałbym rozmawiać na temat tego projektu w spokoju i merytorycznie.

 

Czytaj pełną rozmowę z posłem Grzegorzem Matusiakiem: ekai.pl

You may also like

Facebook