Przeżyła aborcję, przebaczyła matce

/Przeżyła aborcję, przebaczyła matce

Przeżyła aborcję, przebaczyła matce

Claire Culwell, która przeżyła aborcję, ma nadzieję, że jej historia życia zachęci ludzi do większej wrażliwości i pomocy kobietom, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Amerykanka Claire Culwell była adoptowana i nie znała historii swojego urodzenia. Usłyszała o niej gdy była studentką. Jej mama, jako 13-latka, dokonała aborcji, gdy była w ciąży z Claire. Jakim cudem dziewczynka przeżyła?

Okazało się, że jej matka była w ciąży bliźniaczej, czego nie była tego świadoma. W drugim trymestrze ciąży poddała się aborcji metodą mechaniczną, polegającą na rozczłonkowaniu dziecka. Kilka tygodni później jednak wróciła do lekarza, skarżąc się, że nie czuje się normalnie. Dopiero wtedy okazało się, że lekarze przeoczyli drugie dziecko. Tym razem jednak matka Claire nie zdecydowała się na przerwanie ciąży.

Kiedy Culwell wysłuchała opowieści swojej matki, poczuła się „tak, jakby ziemia zaczęła wirować pod jej nogami, nie mogła uwierzyć w słowa, które słyszała”, jak powiedziała w wywiadzie dla EWTN. Dodała, że

Widząc łzy swojej matki opowiadającej tę historię Claire wybaczyła jej próbę aborcji. – Choćbym cały dzień zmagała się z myślą, że moje życie zostało ocalone, a życie mojej bliźniaczki nie, i z tym, co straciłam nigdy tego nie zrozumiem – powiedziała ocalona kobieta. – Jedyną osobą, która to jest w stanie zrozumieć, jest Bóg, który napisał historię mojego życia, i, jak ufam, napisał ją w sposób doskonały – dodała Culwell, która swoją historię opisała w książce „Ocalona”, która właśnie się ukazała.

– Mam nadzieję, że gdy ludzie przeczytają tę książkę, zrozumieją, czym jest aborcja, uświadomią sobie jej skutki i podejmą wysiłki, by stać się rękami i nogami Jezusa, tworząc system wsparcia dla kobiet – powiedziała Culwell w EWTN Pro-Life Weekly, w wywiadzie wyemitowanym w czwartek wieczorem.

Kobieta traktuje swoją historię życia jako powołanie do pokazywania prawdy o aborcji, często wypowiadając się publicznie. Jedno z takich wystąpień miało miejsce w 2019 r. wobec członków organów prawodawczych stanu Kentucky w sprawie proponowanego zakazu aborcji dzieci, u których bije już serce. Zeznawała także przed członkami legislatury stanu Teksas w sprawie ustawy przewidującej udzielenie pomocy medycznej dzieciom, które przeżyły aborcję.

Jej świadectwo porusza serca wielu osób, zwłaszcza kobiet, które mają za sobą próbę aborcji, a które uwierzyły, że mogą liczyć na przebaczenie Boga i swojego dziecka.

Źródło: opoka.org.pl
By | 2021-04-28T17:10:07+02:00 środa, 28 kwietnia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook