Przyznano odznaczenia „Zasłużony Dawca Przeszczepu”. Potrzeba krzewić ideę transplantacji

by

W czwartek w gmachu resortu zdrowia przyznano wyróżnienia „Zasłużony Dawca Przeszczepu”. Odznaczenia, które odebrało 120 osób, przysługują osobom, „które oddały szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki przynajmniej dwukrotnie oraz dawcy narządu. Najmłodszym dawcą, któremu nadano w czwartek ten tytuł był 20-latek,a najstarszym – 71-letnia kobieta”, donosi Medycyna Praktyczna.

 

Jednocześnie wskazano na konieczność krzewienia idei transplantacji w naszym kraju. „Liczba przeszczepów narządów, tkanek i komórek od żywych dawców rośnie, ale wciąż konieczne jest krzewienie w społeczeństwie idei transplantacji” – powiedziała wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala.

 

„Wyrażam nadzieję, że dzięki państwa świadectwu metoda ratowania życia poprzez dawstwo będzie spotykać się z coraz szerszą akceptacją społeczeństwa i wpłynie na wzrost tak bardzo potrzebnego wsparcia moralnego, m.in. dla osób potrzebujących pomocy i środowisk zajmujących się tą formą leczenia, która stanowi często dla pacjentów jedyną szansę na uratowanie życia” – dodała (za: www.mp.pl).

 

Źródło: www.mp.pl

You may also like

Facebook