Rajd dla Życia

by

Siódmy już raz wyruszy Rajd dla Życia w obronie życia poczętego, który 25 lipca rozpocznie się w Legnicy, a zakończy kilka dni później spotkaniem z papieżem Franciszkiem na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

 

Uczestnicy rajdu będą przebywać dziennie drogę ok. 70-90 km, a w planie dnia znajdzie się czas na wypoczynek, modlitwę, spotkanie z mieszkańcami miast oraz zwiedzanie. Ideą rajdów jest promocja dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

 

„W miejscowościach, przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzane są materiały pro life. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje zatem wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa. W tym roku dodatkowym motywem Rajdu jest promocja Światowych Dni Młodzieży z Ojcem Świętym w Krakowie” – piszą organizatorzy rajdu.

 

Dotychczasowe rajdy przebiegały między innymi na trasach: Międzyrzecze – Giżycko (I Rajd), Zakopane-Hel (II Rajd), „czwarty Rajd stanowił już część Sztafety dla Życia, organizowanej w łączności z Lotem dla Życia. Sztafeta odbyła się w powietrzu: samolotem i na motoparalotniach; oraz na lądzie, na rowerach”.

 

Źródło: www.rajddlazycia.pl oraz www.ksm.legnica.pl

You may also like

Facebook