Red. Jan Pospieszalski: Pokażmy, że siłą Polski jest silna rodzina

by FUNDACJA JZN
W niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Bądźmy wtedy razem. Bądźmy razem, afirmujmy życie. Przeciwstawiajmy się tym nielegalnym praktykom. Pokażmy piękno rodziny. Pokażmy radość życia rodzinnego. Pokażmy, że siłą Polski jest silna rodzina – powiedział red. Jan Pospieszalski.

19 września ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Pochód dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Hasłem przewodnim wydarzenia są słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jak wskazują organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny, powołujący się na badania CBOS, aż 30 proc. młodych Polaków w trudnych chwilach nie może liczyć na własnego ojca.

Red. Jan Pospieszalski zaznaczył, że tzw. aborcja nadal jest problemem.

– Podziękujmy tym odważnym politykom, dzięki którym udało się przeprowadzić poprawkę, która gwarantuje ochronę życia dzieci niepełnosprawnych. Te dzieci dziś mogą się w Polsce urodzić. Pamiętajmy, że aborcja nadal jest problemem. Odbywa się ona pokątnie, przez turystykę wyjazdową. Odbywa się to przez bezkarność różnych fundacji, które promują środki wczesnoporonne i rozsyłają je w sposób nielegalny, a mimo to nadal to funkcjonuje jako pewien proceder – zwrócił uwagę dziennikarz.

Marsz dla Życia i Rodziny zwieńczy Msza św. dla wszystkich uczestników pochodu. Organizatorami wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook