Region bez aborcji – jedyny taki w Polsce

/Region bez aborcji – jedyny taki w Polsce

Region bez aborcji – jedyny taki w Polsce

Podkarpacie, to jedyny region w Polsce, w którym w 2018 roku nie dokonano żadnej legalnej aborcji.

W 2018 roku przeprowadzono 1076 zabiegów przerwania ciąży – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 1050 aborcji wykonano po tym, jak badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazywały na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu; w 25 przypadkach zabieg został przeprowadzony, bo ciąża zagrażała życiu lub zdrowiu kobiety, był także jeden przypadek przeprowadzenia aborcji, ponieważ zachodziło uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Najczęściej zabiegi przerwania ciąży dokonywano u kobiet w wieku 35 lat i więcej (409 przypadków) i 30-34 lata (283 przypadki), przeprowadzono także 57 aborcji u nastolatek poniżej 18 lat.

Najwięcej zabiegów przerwania ciąży przeprowadzono w szpitalach w województwach mazowieckim (287), małopolskim (106), łódzkim (105), śląskim (105) i pomorskim (101), najmniej w województwach lubuskim (18), świętokrzyskim (17) i lubelskim (11), a na Podkarpaciu nie było żadnej aborcji, a sytuacja ta powtórzyła się drugi rok z rzędu.

– To, że dzisiaj możemy się cieszyć województwem wolnym od aborcji, to wymodliło i wywalczyło wiele osób dobrej woli. Dzisiaj każdy dyrektor szpitala na Podkarpaciu wie, że jeżeli wykona się u niego chociaż jedną aborcję, to natychmiast pod gmachem prowadzonej przez niego placówki pojawią się pikiety, a każdy mieszkaniec województwa dowie się, jak tam traktuje się najsłabszych i najmłodszych ludzi – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Jacek Kotula, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

– Czasy, w których żyjemy, to jest okres ciężkiej walki o przyszłość naszego Narodu. „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – uczył nas św. Jan Paweł II. Nie można być letnim. Trzeba się jasno opowiadać po stronie życia – stwierdza Jacek Kotula. 

Źródło: naszdziennik.pl
By | 2019-08-12T15:18:23+02:00 poniedziałek, 12 sierpnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail