Relacja z Forum ONE OF US w Paryżu dostępna na kanale YouTube

by

12 marca 2016 r. obyło się pierwsze Forum ONE OF US, które zgromadziło ponad 1300 uczestników z 28 krajów europejskich, 31 organizacje narodowe oraz wysokiej rangi urzędników państwowych – polityków, lekarzy i prawników.

 

Pierwszy historyczny kongres, na którym powołano Europejską Federację dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US, odbył się w 2013 roku w Krakowie i zgromadził ok. 200 osób. Kolejne spotkanie miało miejsce w 2014 roku w Madrycie.

 

Istnieje wiele wyzwań dla środowisk broniących życia i godności człowieka – eugenika, eksperymenty na embrionach, surogacja, eutanazja, transhumanizm. Federacja ONE OF US jest dzisiaj najmocniejszym głosem pro-life w Europie. Należą do niej należą 34 organizacje pro-life z 19 europejskich krajów.

 

Federacja powstała na bazie wielkiego sukcesu Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej ‘Jeden z nas’ mającej chronić ludzkie embriony i została poparta przez blisko 2 miliony osób. Jaime Mayor Oreja, przewodniczący Federacji ONE OF US, oraz Jean-Marie Le Méné, prezes Fundacji Jérôme Lejeune’a, członkini Federacji oraz współorganizatorka Forum, zwrócili uwagę, że na legislatorach ciąży dziś wielka polityczna presja, by stosować manipulacje w dziedzinie ludzkiej prokreacji i tworzyć idealne dzieci, co stopniowo niszczy naszą judeochrześcijańską cywilizację. „Tegoroczne Forum stanowi akt założycielski Europy dla życia, co stanie się przez powrót do siły jej korzeni oraz zerwanie z liberalizmem i przełamanie długiej obciążonej winą ciszy” – podkreślili Jaime Mayor Oreja oraz Jean-Marie Le Méné.

 

 

Podczas Forum w Paryżu przyznano pierwszą nagrodę ONE OF US ‚Hero of Life’. Otrzymała ją Pattaramon Chunbua – młoda matka, która była surogatką dla australijskiej pary i nie pozwoliła zabić jednego z bliźniąt, u którego zdiagnozowano zespół Downa. Po tym jak para z Australii zabrała zdrowe dziecko, Pattaramon zaopiekowała się pozostawionym jej Gammy.

 

Nagroda „Hero of Life” została ustanowiona przez Europejską Federację dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US i każdego roku ma ona być przyznawana osobie lub instytucji szczególnie zasłużonej w kwestiach związanych z obroną życia.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0his2AtHg5c

 

W trakcie odbywającego się w Paryżu Forum ONE OF US zredagowano także 10 zasad JEDNEGO Z NAS, z których możemy dowiedzieć się o tożsamości i misji Federacji ONE OF US.

 

Uroczyste odczytanie zasad Federacji ONE OF US:

 

 

Polskie tłumaczenie 10 zasad JEDNEGO Z NAS można znaleźć: TUTAJ

You may also like

Facebook