Rio de Janeiro: kampania przeciwko handlowi ludźmi

by

Ujawnianie przypadków handlu ludźmi i ich wykorzystywania jest celem kampanii „Graj na rzecz życia” podczas najbliższej olimpiady w Rio de Janeiro. Została ona zorganizowana przez brazylijską sieć „Thalita Kum”, zrzeszającą siostry zakonne walczące z tym procederem.

 

Letnie Igrzyska Olimpijskie, podobnie jak duże wydarzenia sportowe, wpływają pozytywnie na rozwój kraju goszczącego. Z drugiej jednak strony mogą posłużyć do takich przestępstw, jak handel ludźmi w celu wykorzystania seksualnego, zmuszania do niewolniczej pracy czy odarcia z godności.

 

Podczas prezentacji celów kampanii w siedzibie Radia Watykańskiego koordynująca projekt s. Gabriella Bottani podkreśliła, że ma on charakter ekumeniczny. Opiera się na współpracy z przedstawicielami innych Kościołów obecnych we wszystkich 26 stanach Brazylii. Dystrybucja materiałów edukacyjnych skierowana będzie przede wszystkim  do młodzieży, która zdaniem organizatorów jest najbardziej narażona na ryzyko handlu ludźmi. Na znaczenie inicjatywy brazylijskich sióstr wskazał prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kard. Joao Braz de Aviz.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

You may also like

Facebook