Robin z zespołem Downa świętował 78 urodziny

by FUNDACJA JZN
Robin Smith prawdopodobnie jest najstarszą osobą w Wielkiej Brytanii, która ma zespół Downa. Emeryt świętował właśnie swoje 78 urodziny. Z tej okazji zagrał w bingo i zjadł ulubione ciasto.

Urodził się w 1941 roku. Wtedy długość życia osób z zespołem Downa była zdecydowanie krótsza. Lekarze zauważają, że kiedy Robin przyszedł na świat, średnia długość życia z zespołem Downa wynosiła zaledwie 12 lat!

– Cieszę się, że dziś są moje urodziny – powiedział pan Smith, który od 1986 roku mieszka w domu opieki w Northleigh. Zwraca uwagę na to, by prowadzić aktywny tryb życia. „Lubię tańczyć! Tańczę, kiedy tylko mogę” – mówi jubilat.

Jego kuzynka Janet Whitton zwraca uwagę, że jest szczęściarzem. – Miał dobre życie. Lubi wyścigi konne i ten dreszczyk emocji z nimi związanymi. Pan Smith regularnie odwiedza swój lokalny kościół, dzienne centrum dla osób z zespołem Downa, a także pomaga w domu opieki, w którym mieszka.

Lauren Fulcher, opiekunka z Nothleigh, zauważa: „Jest kochającym, troskliwym dżentelmenem. Jest zawsze spokojny i zrobiłby wszystko dla każdego. Jestem tu od 13 lat i pan Smith jest jak dziadek dla moich kolegów”.

Robin Smith jest jednym z dziewięciu mieszkańców domu opieki w Kettering w Anglii. Pracownicy placówki podkreślają, że jest bardzo aktywny i zawsze chętny do pomocy.

– Robin jest niesamowitym człowiekiem. Bardzo lubi się myć, odkurzać i układać stoły. Wszyscy się z nim dogadują i jest wspaniale kiedy jest w pobliżu. Uwielbia przytulanie – opowiada w rozmowie z brytyjską prasą Michaela Kennerley, menedżerka domu opieki.

Źródło: radioem.pl

You may also like

Facebook