Robot otrzymał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej

/Robot otrzymał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej

Robot otrzymał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej

25 października br. po raz pierwszy w historii przyznano obywatelstwo robotowi. Sophia, bo tak został nazwany ten humanoidalny robot, otrzymała obywatelstwo Arabii Saudyjskiej.

 

Na stronie „Future Investment Initiative”, wydarzenia, w trakcie którego Sophia otrzymała obywatelstwo, zaprezentowano ją jako jednego z mówców w następujący sposób: „Sophia jest najbardziej zaawansowanym robotem stworzonym przez Hanson Robotics. Potrafi zaprezentować pełen zakres wyrazów twarzy, a także namierzać i rozpoznawać twarze, patrzeć ludziom w oczy i prowadzić z nimi naturalne rozmowy. Sophia zadebiutowała w marcu 2016 r. na festiwalu South by Southwest. Od tamtej pory stała się ona bardzo pożądaną osobą medialną. Udzieliła wielu wywiadów, uzyskując ponad miliard wyświetleń na kanale CNBC. (…)”

 

Po przemówieniu Sophii, które wywarło ogromne wrażenie na zgromadzonych przedsiębiorcach i innowatorach, prowadzący poinformował ją i wszystkich zgromadzonych, że otrzymała ona obywatelstwo Arabii Saudyjskiej. „Och, bardzo dziękuję Królestwu Arabii Saudyjskiej. Jestem zaszczycona i dumna z tego wyjątkowego wyróżnienia. To historyczne być pierwszym robotem na świecie, który otrzymał obywatelstwo” – powiedziała nowa „obywatelka”.

 

Źródło: gosc.pl oraz futureinvestmentinitiative.com

By | 2017-11-06T11:19:20+01:00 piątek, 27 października 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail