Rosja – milion podpisów pod obywatelską petycją w sprawie zakazu aborcji

/Rosja – milion podpisów pod obywatelską petycją w sprawie zakazu aborcji

Rosja – milion podpisów pod obywatelską petycją w sprawie zakazu aborcji

Milion podpisów w obronie ludzkiego życia złożono 20 listopada do administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej. Sygnatariusze postulują objęcie ochroną prawną każde ludzkie życie od poczęcia, wprowadzenie zakazu aborcji i zwiększenie pomocy finansowej z budżetu państwa nad kobietami w ciąży i całym rodzinom.

 

Sto pudełek z podpisami z 85 regionów kraju złożyli wolontariusze ogólnorosyjskiego ruchu społecznego „Za życiem”. To w Rosji prawdopodobnie największa tego typu inicjatywa, która odbyła się w ostatnich latach. Włączyło się w nią wiele znanych osób, a przez kilka miesięcy trwania zbiórki miały miejsce happeningi i akcje mające na celu zwiększenie świadomość społeczeństwa na temat ochrony ludzkiego życia.

 

Do akcji włączyli się również rosyjski Kościół prawosławny, katolicy i przedstawiciele innych Kościołów chrześcijańskich. Sam tekst petycji został skonsultowany i uzgodniony z cerkiewną komisją ds. rodzin, macierzyństwa i ochrony dzieci.

 

Szacuje się, że w Rosji w ubiegłym roku w wyniku aborcji straciło życie co najmniej 850 tysięcy dzieci (to tylko oficjalne dane). Prawo aborcyjne w tym kraju jest jednym z najbardziej liberalnych na świecie. Ludzkie życie przed narodzinami nie jest praktycznie wcale chronione – podkreślał koordynator akcji Sergey Chesnokov.

 

„W tym tygodniu organizowane są w całej Rosji społeczne akcje uświadamiające skutki aborcji. Odbywają się pod hasłem „Tydzień dla życia”. Organizatorzy petycji zapowiadają dalsze działania, które mają doprowadzić do zmiany ustawy aborcyjnej w Rosji” – donosi portal wiara.pl.

 

Źródło: rodzina.wiara.pl oraz www.interfax-religion.com

By | 2017-11-24T12:17:00+01:00 czwartek, 23 listopada 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail